blank
BorsaHaberler

Almanya Binance’ı Kayıtsız Menkul Kıymet Satışı İle Suçluyor!

Binance'ın tokenize edilmiş hisse senedi projesini rafa kaldırabilir.

Almanya Mali Denetleme Kurumu ( BaFin) bugün yayınladığı bir bildiri ile Binance’ın menkul kıymetler yasasını ihlal ediyor olabileceğine ilişkin endişelerini dile getirdi.

Bildiğiniz üzere Binance kısa süre önce başta Tesla olmak üzere bir dizi tokenize edilmiş hisse senedi ticareti başlattı. Ancak bu hamle başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerinin tepkisine neden oldu.

BaFin tarafından Binance Almanya’ya hitaben yapılan bildirimde, TSLA/BUSD, COIN/BUSD ve MSTR/BUSD çiftlerinin tokenize edilmiş hisse senetleri olduğu ve menkul kıymet hükümlerine tabi  oldukları, Binance’ın menkul kıymet yasasını ihlal ettiğine ilişkin yeterli şüphenin oluştuğu belirtildi.

“Hiçbir istisna kapsamında olmamasına rağmen Binance Almanya onaylanması ve kayıt altına alınması gereken menkul kıymetleri gerekli prosedürleri tamamlamadan halka arz etmektedir.”

BaFin’in sonraki hamlesi bilinmezken olası cezalar şu şekilde sıralandı;

“Bu durum idari bir suç teşkil eder, Bu yükümlülüklere aykırı hareket edenler, 5 milyon avroya veya son mali yılın toplam cirosunun %3’üne kadar para cezası ile cezalandırılabilir. İhlalden elde edilen ekonomik faydanın iki katına kadar para cezası verilebilir.”

Uzmanlar söz konusu tokenlerin ticaretinin Almanya’da yasaklanabileceği ifade ediyor.

Söz konusu işlem çiftleri yasal mevzuatımız gereği Türkiye’de kullanılamıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir Yorum

  1. Yav he he kesinlikle öyledir Allah Allah. Binance da birinci sırada abd ikinci olarak biz Türkler varız zaten Avrupa yani Almanya hem Amerika olsun hemde Türkler olsun sevmezler, buna inanmayın en iyisi binance diyorlar sadece binance kullanin ama yatırım tavsiyesi değildir.


Başa dön tuşu