Blockchain

Almanya Blockchain Teknolojisinin Peşinden Gitmek İstiyor

Almanya yeni testler yapıyor.

Almanya hükümeti Blockchain teknolojisinin peşini bırakmak istemiyor. Mültecilerle ilgili olarak bir programı Blockchain teknolojisiyle takip etmek isteyen Almanya, zincir teknolojisinin verimliliğini de bu program ile takip edebilir. Almanya Merkez Bankası, Almanya’nın kripto para birimlerini ve zincir teknolojisi çalışmalarını ayrı olarak takip ediyor.

Merkez Bankası daha önce kripto para birimi ile ilgili bazı çalışmalar yapmış ve düzenlenen çalışmalarda, kripto para birimleri hakkında gelecekte daha iyi olabileceği, Almanya’nın henüz kripto paraları risk olarak görmediği uzun vadeye kadar finansal sistem için riskli olmayacağını ve kullanılmasının kişinin tercihine bırakıldığını belirtmişti.

Hükümet, yaptığı yeni düzenlemeler ile zincir teknolojisi çalışmalarına engeller koymak yerine bu teknolojiden yararlanmak isteyen firmalara ve devlet dairelerine bazı hakların olduğunu, halka açık verilerin test edilebileceği ancak halka kapalı özel verilerin zincir teknolojisi ile kullanılamayacak olduğunu dolaylı olarak birkaç kez açıklamıştı.

Avrupa’nın ve dünyanın sanayi devi olan Almanya, zincir teknolojisinden beklediği performansı alabilecek mi, yoksa beklediği performans boşa mı çıkacak bunu zaman gösterecek. Almanya’da bazı zincir teknolojisi firmalarının birçok farklı çalışma ile birlikte gelecekte sanayi devrimi başlatabilecek olduğu, sanayi için zincir teknolojisinin kullanıması ile üretim bandının büyük bir performans ve verim kazanabileceği muhtemel.

Zincir teknolojisi çalışmaları henüz yeterli değil

Dünyanın farklı onlarca ülkesinde zincir teknolojisi ile ilgili olarak farklı çalışmalar düzenleniyor. Düzenlenen bu çalışmaların çoğu zincir teknolojisinin ne olduğu, nasıl kullanılması gerektiği ve çalışmaların nasıl olması gerektiğiyle sınırlandırılıyor. Maliyet konusunda sorunlar yaşayan firmalar, zincir teknolojisi için çalışacak kişi bulamadıklarından ve sınırlı işçinin bu konuda bilgi sahibi olduğundan dolayı ödenen aylık ücretlerde binlerce Avroyu geçebiliyor.

Bu nedenle Almanya’da ve diğer gelişmiş birçok ülkede kripto para birimleri ile ilgili ve zincir teknolojisi ile ilgili yapılan çalışmalarda öncelik maliyetin beklenen sınırı geçmemesine veriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu