Haberler

Almanya Ekonomisini Konuşturdu: Hiçbir Alman Vatandaşı Ekonomik Endişe Yaşamasın!

Maliye Bakanı Olaf Scholz ile Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, Berlin yönetiminin 750 milyar Euro üzerindeki yardım paketini açıkladı.

Tüm dünyada gelişmiş ekonomiler ülke vatandaşlarını rahatlatırken, bazı ülkelerde ise corona virüsünden dolayı hiçbir gerçekçi ekonomik önlem alınmış değil. ABD’de 5 trilyon doların üzerinde kararlar alınırken, sınırsız dolar basılabilecek olduğunun açıklaması, Kanada’nın 82 milyar doların üzerinde yardım paketi açıklaması ve son olarak Almanya’nın 750 milyar Euro yardım paketi tüm dünyayı şaşkına çevirdi.

Maliye Bakanı Olaf Scholz ile Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, ülkede hiçbir kiracının kira ödeyemezse sokakta kalmayacağını, kimsenin kira ödemesi yapamadığı için evlerinden çıkarılmayacağını, serbest meslek sahibi ve küçük işletmelere 3 ay süre boyunca 15.000 Euro ödeme yapılacak olduğunu açıkladı.

“Berlin Yönetimi Tüm İmkanları Kullanacak”

Maliye Bakanı, Berlin yönetiminin tüm ekonomik imkanları kullanacak olduğunu, 2. Dünya Savaşı zamanından beri ilk kez bu kadar büyük bir yardım paketinin devreye alınacağını duyurdu. Aynı zamanda Almanya’nın borçlanmama politikasının bu kez iptal edildiği ve borçlanma yoluna gidileceği açıklandı.

Hiçbir Alman şirketinin iflası ve batmasına izin verilmeyerek her bir şirkete gerekirse hisse satın alımları ile milyarlarca Euro destek verileceği açıklandı.

Berlin yönetiminin adımları Alman vatandaşlarının takdirini kazanırken, aynı zamanda ülke yöneticileri vatandaşların son ana kadar ekonomik olarak gelirlerini koruma çağrısı yaptı.

Almanya’da son günlerde kripto para birimi gibi yatırım araçlarına yatırım yapılmaması, Euro olarak nakit varlıklar tutulması öneriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu