HaberlerKripto Para

Almanya ‘Kripto Para Cenneti’ Olma Yolunda

Almanya'da 16 eyalet tarafından onay alan yeni yasa ile beraber ülkede bankaların kripto paralara doğrudan erişimi ve depolaması konusunda izin verilebileceği yeniden gündeme getirildi.

Birçok ülke gibi Alman makamları da kripto paralar söz konusu olunca birçok kez düşünmek ve bunun doğru bir karar olup olmadığına çok kez ‘kafa yormak’ zorunda kalıyor. Yeni 2020’de yürürlüğe girmesi öngörülen yasalar ile Almanya bankalarının kripto para birimlerini depolaması ve doğrudan bunlara erişmesinin mümkün olacağı ifade edildi.

Sven Hildebrandt Almanya yöneticilerinin bu konuda attığı son adımların doğru adımlar olduğunu ve bu adımların desteklenmeye devam edecek olduğunu açıkladı. Kripto para birimleri söz konusu olunca Almanya hükümetinin bu konuda nasıl karar vereceği merak konusu olsa da bankaların ilk etapta doğrudan depolamasına izin verilmeyebilecek olduğu iddia ediliyor.

Merkel yönetiminin bu konuda yapacak olduğu atılımlar ülke için oldukça iyi olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu