Haberler

Almanya Merkez Bankası Yöneticisi: Dijital Paralar Finansal Sistemi Tehdit Edebilir!

Alman siyasetçi ve ülkenin merkez bankasının yönetim kurulu üyesi Burkhard Balz, CBDC'ler hakkında konuştu.

Açıklamalarında dijital para birimlerinin merkez bankası destekli olabileceğini, bunun değer deposu olarak değil ödeme aracı olarak kullanılmasının daha doğru olabileceğine değinen Balz, “dijital euro bir değer deposu olarak kullanılabilir. Ancak bu bankalar ve finansal sistem için bazı tehlikeler yaratabilir” dedi.

Bir süre önce yaptığı açıklamada kripto para birimlerinin finansal sistem için tehdit içermediği açıklamasında bulunan siyasetçi, o dönemde “kripto para birimleri bir tehdit değil gibi görünüyor. Ancak düzenleyicilerin otoritesi dışında kalmaları onları bir tehdit haline getirebilir ve düzenleyiciler bu konularda önlemler almalıdır” açıklamasında bulunmuştu.

Dijital euro veya merkez bankası destekli CBDC’lerin finansal sistemi tehdit edip etmeyeceği konusunda kesin bilgi bulunmazken, özellikle de kısa süre içerisinde bu durumun daha fazla araştırılması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu