BitcoinHaberler

Almanya’da “Bitcoin Al” Akımı Başladı

İtibari paralara "Buy Bitcoin" damgası basıp ATM'lere yatırdılar.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs sebebiyle ülkeler zorlu bir dönemden geçiyor. Son dönemde merkez bankaları piyasaya ciddi şekilde para pompalamaya devam ederken bu durumun ilerleyen zamanlarda çok ciddi sonuçlar doğurabileceğinden söz ediliyor. Piyasada paranın bollaşması sebebiyle enflasyon ve işsizlik oranları zirve noktalara ulaşırken, Bitcoin ve altın gibi arzı kısıtlı ürünlere talep her geçen gün artıyor.

Tam da bu duruma tepkili olan bir Alman vatandaş kendince bir “Bitcoin Al” akımı başlattı. Almanya’nın Frankfurt şehrinde yaşayan Discretelog isimli Twitter kullanıcısı yayınladığı paylaşımında 10’luk ve 5’lik Euro banknotlarına ‘Buy Bitcoin’ yani Bitcoin satın alın damgası bastı ve bu paraları ATM’ye yatırdı.

Birçok kişiye bu akıma katılması için çağrıda bulunan Discretelog, Bitcoin’in daha çok bilinmesini ve kullanılması amaçlarken sosyal medya da ise birçok kişinin bu akıma destek verdiği dikkatlerden kaçmıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu