bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriAnalizAltcoin Fiyat Değerlendirmesi - Bitcoin Neden Yükselmiyor?

Altcoin Fiyat Değerlendirmesi – Bitcoin Neden Yükselmiyor?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Altcoin fiyatlarının yükseldiği bir kripto para piyasasında yatırımcılar beklediklerini buldu. Ancak Bitcoin yatırımcıları ve altcoin yatırımcıları arasında son dönemde bir kararsızlık oldu ve yatırımcılar altcoin alıp almama ile ilgili kararsız kalırken, Bitcoin satışları yapıp yapmama konusunda da karar veremediler. Bitcoin fiyatının yükselişe geçememe nedeni hakkında bazı analistler fiyatın bir süre daha böyle sürecek olduğu ve sonrasında yükselişe geçecek olduğu hakkında açıklama yaptılar.

Tom Lee ve daha birçok kripto para birimi uzmanının ise son günlerde bu konuda açıklamasında Bitcoin ile ilgili tahminlerini korudukları gözlemlendi. Bitcoin fiyatındaki düşüşün sebebi hakkında bazı analistlerin haklı nedenleri olsa da bu düşüşün ardından rekorun görülebilecek olduğu iddia edildi.

XRP fiyatı 0.33 dolara kadar yükseliş gösterip yatırımcılardan çok fazla ilgi görürken, XRP’nin %18 kadar değer kazanması yatırımcılara bu hafta en fazla kazandıran kripto para yatırımı oldu. Bitcoin yatırımcılarına göre %20 kadar daha fazla kazanç elde edip kazançlarını iyi değerlendiren XRP sahibi yatırımcıların yeni yatırımlar yapmayı sürdürdükleri ve sürdürecek oldukları tahmin edilmekte.

XRP fiyatındaki bu yükselişin nedeni ile ilgili yatırımcıların Ripple’a karşı hamleleri mi var? Yoksa başka bir neden mi var bu konuda herhangi bir görüş yok. Ancak bazı görüşler XRP’nin fiyatındaki artışın altcoin fiyatlarının artışını tetiklediği ve bir balinanın büyük bir hamle yaparak altcoin piyasasında gücünü sergiliyor olabileceğini gösteriyor.

Litecoin, XLM, Ethereum

3 büyük kripto paradan bir tanesi olan Ethereum ise %10 ve üzerinde değer kazandı. Yatırımcılar kripto paranın değerinin çok daha fazla artmasını bekliyordu ancak 200 dolar seviyesini geçebilmesi ile ilgili bazı soru işaretleri vardı. Tüm bu soru işaretlerine rağmen 215 dolara yükseliş gösteren Ethereum’un yatırımcılarını memnun ettiği ve fiyatının daha fazla artıp 300 dolara kadar bir yükseliş çizerek rekor kırabileceği bir seviye olan 250 dolara doğru gittiği iddia edildi.

Analistler ise Ethereum hakkında kesin olarak konuşamamış ve yatırımın değeri konusunda kesin görüşler bildirebilmiş değiller. Kimisi yükseliş, kimisi ise düşüş beklediklerini belirttiler.

Litecoin ise 79 dolar seviyesinden 81 dolar seviyesine yükseldi ve fiyatındaki artışın kısa vadede yatırımcıları memnun edecek olduğu bir fiyat seviyesine ulaşarak 80 dolar direncini kırdı. 80 dolar direncinin kırılması sonrasında yine Litecoin fiyatında artışların devam edeceği iddia ediliyor.

XLM ise son 1 gün içerisinde %50 ve daha fazla değer kazanarak birden atak yapan bir kripto para birimi yatırımı oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları