Altcoin

Altcoin fiyatları güven vermeye başladı

Altcoin fiyatları son birkaç gündür Ripple’ın artışları ile birlikte değer ve güven kazanmaya başladı. Yatırımcılarına güven vermeye başlayan altcoin fiyatları, bir süredir oldukça büyük düşüşler yaşanması ve bu düşüşlerin sayısının sürekli olarak artması dolayısı ile tepki çekmişti. Yatırımcılara göre kripto para fiyatlarını yakından ilgilendiren ve güveni tazeleyen konulardan birisi olan altcoinler, bu alanda Bitcoin kadar büyük önem taşıyan fırsatlar ve bir o kadar değerli olan fırsatlar olarak gösteriliyor.

Altcoinler ve Bitcoin arasındaki farkların doğal olduğu görüşünde olan yatırımcılar bulunduğu kadar bunun tam tersi olduğunu ve altcoin fiyatlarının değer kazanması ve güvenin artması durumunda Bitcoin fiyatının düşecek olduğunu düşünen insan sayısıda bir o kadar fazla artıyor.

Bitcoin ile yarışıyor

Ripple ve diğer altcoinlerin sürekli Bitcoin ile yarışmaya yeltenmesi ama bunu bir türlü uzun yıllardır başaramıyor olmasının arkasında ise Bitcoin’in sahipsiz olmaması yatıyor. Bitcoin en fazla güven veren kripto para olan yatırımcıların ilk tercihi olması ve büyük yatırımcıların birinci sırada olması için sürekli fon harcadığı ”birincil” kripto para olarak değerlendiriliyor.

Altcoin fiyatlarının artarak yatırımcılarına ve yatırımcısı olmayan kişilere güven vermeye başlamasının ise daha iyi piyasa ortamı yarattığı, Bitcoin’i de olumlu olarak etkileyebilecek olduğu düşünülüyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box
Kapalı