Kripto HaberleriHaberlerAltcoin Fiyatları Ve Bitcoin Fiyatı Neden Yükselmiyor?

Altcoin Fiyatları Ve Bitcoin Fiyatı Neden Yükselmiyor?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin alanların bir süredir düşüşler nedeniyle beklentileri en alt seviyelere düştü. Bitcoin alanların büyük bölümünde akıllarında ”Bitcoin ne kadar düşecek?” sorusu kalırken, büyük oranda yatırımcıların beklentisi değişti. Bitcoin rekor kıracak diye bekleyen bazı yatırımcılar bu beklentilerin kısa bir süre daha gerçek olmayacağını anladı ve bu konuda Bitcoin alımı yapmama kararına kadar gittiler. Bitcoin’i yükseltecek en büyük faktörlerden bir tanesi olan balinaların yükseliş rallisi adımları da bu dönemde pek fazla gerçek olmayacağa benzediği için piyasada yatırımcıların aklı soru işaretleri ile doldu.

Bitcoin fiyatındaki değer kaybının ne kadar süre boyunca devam edeceği bilinmezken, bugün %1 ve bu oranlara yakın değer kazanan Bitcoin fiyatının altcoin fiyatlarına etkisi son 2 gündür sürekli olarak olumsuz oldu. Bitcoin ve altcoin yatırımcıları bekledikleri fiyat seviyesine ulaşamamış olsa da bir süre sonra bekledikleri yükselişleri görebilmeleri mümkün olacak. Bazı kripto para sahiplerinin aklında kalan rekor konusu ise bu yılın sonuna kadar Bitcoin 14.000 dolar seviyesine kadar düşünülmemesi gereken bir konu. Bugün piyasanın öncelikleri belki bazı yatırımcılar için rekor olabilir ancak balinalarda dahil neredeyse piyasanın %50’sinden daha fazlası kripto para birimlerinin fiyatında %20’den daha fazla artış görmek istiyor.

Bitcoin fiyatı ve altcoin fiyatlarının bir süre sonra yükselişe geçmesi neredeyse kesin olsa da yatırımcılar bu dönemde tedbiri elden bırakmamalı ve yapacak oldukları yatırımlarda öncelikli olarak en düşük fiyatlardan alım yapmaya çalışarak hareket etmeli.

Yatırımcılar alım yapmadıkça yükselmeyecek

Kripto para birimlerinin değerinin neden yükselmediği konusu çok açık. Bitcoin ve altcoin alan yatırımcı sayısında düşüş yaşanması ve alım yapan insan sayısının düşük olmasına karşılık satış yapan insan sayısının fazla olması piyasada fiyatların artışının önünde olan en büyük engellerden bir tanesi. Yatırımcılar kripto para fiyatlarının rekor kırmasını beklerken piyasada alım yapmayan orta vadeli ve uzun vadeli yatırımcı olmak isteyenlerde bu konudan dolayı büyük oranda zarar görebilirler.

Analistler her ne kadar orta ve uzun vadede Bitcoin fiyatının yükseleceğini düşünse de yüzde 70 seviyelerine ulaşan Bitcoin hakimiyeti bu seviyelerde olduğu sürece yükselişler altcoinlere çok olumlu yansımayacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları