Kripto Para

Altcoin Fiyatlarının Düşüşü İle Yatırımcılar Bitcoin’e Yöneldi!

Altcoin fiyatlarının düşmesi sonrasında yatırımcılar altcoin değil Bitcoin alımını düşünüyor.

Nexo

Kripto para piyasasının en güçlü kripto para birimi olan Bitcoin, yatırımcılara kısa süre içerisinde büyük olmayan bazı %10 kadar kritik denebilecek değer kayıpları ile önlerine çıktı. Yatırımcıların büyük bir bölümünü etkileyen bu değer kaybı sonucunda altcoin fiyatları %10 üzerinde değer kaybı gördü ve büyük kripto para birimi yatırımcıları paniklemedi ancak küçük yatırımcılar panik satışların artışı ile karşı karşıya kaldı ve tek seçenek olarak bunu gördüler. Bitcoin fiyatındaki değer kaybının sürecek olduğundan endişe eden yatırımcıların büyük bölümü ise beklemeyi tercih etti.

Bitcoin fiyatındaki değer kaybının son bir iki gündür toparlamış olması nedeniyle ve 9.600 dolara doğru gidiyor olması sonrasında büyük değer kayıpları gören altcoin yatırımcılarının büyük bölümü Bitcoin almanın daha doğru bir karar olduğunu ifade ettiler. Bitcoin’i yükseltecek olan etkenlerden bir tanesi olan bu konunun yatırımcılar açısından hemen bir yükselişe sebep olmayacağı açık olsa da kısa süre içerisinde yatırımcıların beklemedik fiyat durumları ile karşı karşıya kalması mümkün olabilir. Bu da BTC’ye olan ilgiyi arttırabilir.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı