Kripto HaberleriAltcoinAltcoinler Toparlanıyor: Beklenen Altcoin Sezonu Geldi mi?

Altcoinler Toparlanıyor: Beklenen Altcoin Sezonu Geldi mi?

Takip et

Kripto para sektöründe dün yaşanan ani Bitcoin (BTC) düşüşü, yatırımcıları korkuttu. Bitcoin’in 68.000 dolara iğne atmasından sonra kademeli olarak gelen düşüşü panik yaşatmasa da dün dakikalar içerisinde BTC’nin %6 düşüş yaşaması kesinlikle bunun tam tersi bir etki yaşattı.

Buna rağmen yeniden toparlanan Bitcoin, aslında altcoin sezonunu başlatacak olabilir.

Bitcoin yükselirken altcoinler ezilmeye devam ettiği için uzmanlar bir noktada bunun değişmesi ve BTC’nin durulması gerektiğini vurguluyordu.

Dünkü düşüş sonrasında 61.000 dolar üzerine çıkan BTC, şu an güvenli bölgede ve tam olarak konsolidasyon sinyalleri veriyor. 24 saat içerisinde %3 yükseliş elde eden Bitcoin, bu kademede kalabilirse altcoin sezonu başlayabilir.

Altcoinler Canlandı

Altcoinler genel olarak hareketlendi ve ETH 24 saat içerisinde %3, BNB %3, ADA %2,7, SOL %3,9 ve XRP %4,0 yükseliş kaydetti.

Bitcoin’in toplam piyasa hakimiyeti de %44 seviyesine kadar geriledi ve bu durum altcoinlerin ne kadar etkin olduğunu gösteriyor. Önümüzdeki günlerde bu hakimiyetin %40 ve altına inmesi ise altcoin sezonunun ilanı olabilir.

Bu durumda öncelikle eski rekorların kırılması ve psikolojik dirençlerin aşılması gerekecek. Bunların başında Ethereum’un 5.000 doları görmesi ve Solana’nın 250 dolara ulaşması geliyor. Özellikle Ethereum’un yükselişinin ralliye önderlik etmesi bir hayli olası ve yatırımcıla buna odaklanmış durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Erkut

Sol için beklemedeyız 🙂

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları