Haberler

Altın Fiyatını Nokta Atışı Bilen Analist: Altın Fiyatı Savunmasız Ve Büyük Kaos…

Yaptığı açıklamalar ile altın yatırımcılarını uyaran Rajan Dhall, altının savunmasız olduğunu açıkladı.

Altın fiyatları ne olacak? Herkes bu dönemde bu sorunun yanıtını arıyor. Türkiye ve tüm dünyada insanlar altın fiyatının ne yöne doğru gidecek olduğu konusunda soru işaretlerine yanıt bulmak, daha fazla altın alıp almamak konusunda nasıl hareket etmesi gerektiğine yanıt bulmak istiyor.

Ünlü analist Rajan Dhall, ONS altın fiyatı üzerinden altının durumunu değerlendirdi. Altının 1.848 dolar seviyesinde (şu an 1.866 dolar) kırılgan olduğunu ve aşağı – düşüş – yönünde hareket edebilecek olduğunu, düşüşe karşı hiçbir engelin görülmediğini belirten Dhall, yatırımcıların ise bu seviyeyi dikkatle takip etmesi gerektiğine değindi.

Altın Fiyatını En Çok Etkileyen Güç: Amerika!

Altın fiyatında bu dönemde düşüşler görülmedi ve ONS altının dolar bazında 1.900 dolar seviyesinin altında kalması analistleri endişelendiriyor. Dünyada altın rezervlerinin çok büyük bölümünü elinde tutan ve altını yönlendiren ülke olarak da tanınan ABD’nin bu dönemde yaşadığı belirsizliklerin ONS altın fiyatında düşüşe neden olduğu belirtiliyor.

Başkan Trump yönetiminin görev geçiş sürecini başlatmaması, Başkan Biden’ın dava açılmasını reddetmediğini açıklaması ve ABD’nin trilyonlarca dolarlık teşvik paketlerinin henüz daha bekliyor olması altın fiyatlarında düşüşe neden oluyor. Ekonomistler, Amerikalıların trilyon dolarlık yeni Başkan Biden ile birlikte hayata geçmesini bekledikleri teşvikler sayesinde ONS altının 2021 yılında 2.500 dolar seviyesini görebileceğine işaret ediyorlar. Altın fiyatındaki yükseliş beklentisi 2021 yılı için 2.200-2.500 dolar aralığında olsa da bazı analistler 1.500 dolara kadar düşüş olabileceği iddiasını ortaya atıyorlar.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu