Haberler

WGC: En Çok Mevduat Hesaplarına Güveniliyor!

Dünya Altın Konseyi (World Gold Council) 18 bin kişi ile yaptığı anket araştırmasının sonuçlarını açıkladı.

Dünya Altın Konseyi (World Gold Council) tarafından 18 bin kişinin katılımıyla beraber gerçekleştirilen araştırmaya göre insanların büyük bölümü en çok mevduat hesaplarına, ardından yaşam sigortalarına sonra altına güveniyorlar. İtibari paralara olan güvenin çok azaldığına değinen Dünya Altın Konseyi (World Gold Council) açıklamasında mevduat hesaplarının ilk sırada geliyor olması ise akıllarda soru işaretlerine sebep oluyor. Bazı kimseler mevduat hesaplarının en güvenilir para ve birikim aracı olduğunu düşünürken bu paralarında itibari para olarak tutuluyor olması yine en başta itibari paralara olan güvenin ve kullanımın dünyada rekorlar kırdığı gerçeğini ortaya koyuyor.

Dünya Altın Konseyi (World Gold Council) araştırmasında itibari paralara gelecek birkaç yıl içerisinde güvenin daha fazla azalabileceğini öngörse de bu konuda kesin olarak bir oran veya tarih veremiyor. Altının giderek daha fazla insanın yeniden ilgisini çekiyor olmasının ardından sınırlı bir arz olması ve çok fazla talep olmasının altın fiyatlarına aralıklarla yükseliş olarak yansıması bir numaralı sebep olarak gösteriliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu