Kripto HaberleriHaberlerAltın Rekorları Kırarken Yatırımcıların Kafası Karışık

Altın Rekorları Kırarken Yatırımcıların Kafası Karışık

Takip et

Günden güne daha büyük değer kaybına maruz kalan Türk Lirası bir yana dursun, birçok yatırım aracı değer kazanmaya devam ediyor. TL karşısında değer kazanan yatırım araçları arasında dolar, euro, kripto paralar ve daha nice ödeme ve yatırım aracı bulunurken, TL’ye yatırım yapanlar ise yaşadıkları zararı üzgün bir şekilde izlemek zorunda kalıyorlar.

Bir süredir yükselmeye devam eden altın fiyatları ise bu dönemde daha büyük değer kazandı ve gram altının fiyatı 420 TL seviyesine kadar yükseldi. İstanbul Borsası’nda birçok hisse senedi değer kaybetmeye devam ederken, bazı hisse senetlerinde kayıpların onlarca liraları bulduğundan söz ediliyor.

Altına yatıran Türk yatırımcı ile TL’de kalan Türk yatırımcı arasında son dönemde çok ciddi tartışmalara gerek olmadan kazananın altına yatıran yatırımcı olduğu belirtiliyor. Mevduat olarak Türk Lirası tutan yatırımcıların kaybettikleri ve tüm yatırım araçlarına kayıp verdikleri belirtiliyor.

Kripto Paralar Da Kazandırdı

Kripto para birimleri de bu hafta son derece iyi kazanç getirdi. Yatırımcılar, özellikle de TL karşısında değer kazanan dolar nedeniyle kripto para birimlerinden çifte kazanç elde ederken, Bitcoin 9.700 dolar seviyesine, Ethereum 308 dolar seviyesine kadar yükseldi. Yakın zamanda kripto para birimleri ve altın fiyatlarının değer kazanmaya devam edeceği tahmin edilirken, altın fiyatlarının özellikle kripto para birimlerine oranla biraz daha fazla kazandırdığı belirtilmekte.

*Yatırımcılar kendi yatırımlarını yaparken dikkatli olmalı ve kendi kararlarını vermelidir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları