BitcoinHaberlerBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Altından Çıkan Para Bitcoin’e Akıyor!

Bitcoin'deki yükselişin kaynağı altın yatırımcıları mı?

Bitcoin içeride kalan yatırımcıların yüzünü güldürmeye devam ederken, Ethereum’daki hareketlilik altcoinler için umut olmaya devam ediyor.

Teknik olarak dikkatli olmamız gerek seviyelerde olduğumuzu önceki analizimizde aktarmıştık.

Santiment, Bitcoin’deki yükselişin kaynağını anlamamamıza yardımcı olacak bir veri paylaştı. Ünlü analiz şirketi Bitcoin ve altın arasındaki ters korelasyonu gözler önüne seren bir grafik paylaşarak, son haftalarda gelen yükseliş altından çıkan para ile ilgili mi? sorusunu gündeme getirdi.

ABD’deki enflasyonun beklenenin üzerinde olması ve FED’in faiz artırıp artırmayacağı tartışmaları altın ve Bitcoin yatırımcısını yakından ilgilendiriyor. FED’in enflasyon risklerine karşı faiz artırmaması, arzı sınırlı varlıklara yönelimi artıyor. Bu konuda altın ve Bitcoin iyi bir alternatif oluştururken, yatırımcıların altın ve Bitcoin ilgisinin ters orantılı olarak hareket ettiğini gözlemliyoruz.

Haziran ayının ortalarından itibaren altının düşüş trendine girdiğini ve buna karşılık Bitcoin’in yükseliş trendine girdiğini gözlemliyoruz. Bu ters korelasyon paranın hareket yönünü anlamamıza yardımcı oluyor. Benzer şekilde altında yükseliş sinyalleri gelmesi durumunda Bitcoin’den para çıkışları olduğunu görebiliriz. Bu tablo Bitcoin’de son haftalarda yaşanan yükseliş dalgasının altın yatırımcıları tarafından finanse edildiğini gösteriyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu