Haberler

‘Amazon Kripto Paraları Kabul Ediyor’ İddiaları Şirketi Harekete Geçirebilir

Dünyanın en büyük ticaret devleri arasında yerini almış bulunan Amazon hakkında gerek bugün yerel Türk basınında, gerek ise bazı yabancı basın organlarında ''Amazon'da kripto para dönemi'' haberleri ortaya atıldı.

Teknoloji giderek gelişiyor. Basında öyle. Basında çıkan her habere inanmak doğru olmadığı gibi bazı haberler can yakan ve cep yakan sorunlara neden olabilir. Tıpkı bugün Amazon hakkında ortaya atılan ”Amazon kripto paraları kabul ediyor” başlıklarına benzeyen haberlerde olduğu gibi. Bazı kripto para haberleri sitelerinde yayınlanan haberlerde Moon isimli bir tarayıcı uzantısı ile (Chrome üzerinden) Amazon’da bir ürün satın alınacak olduğunda alışverişe izin verildiği ve kullanıcıların bu sayede ödeme yapabilecekleri yazıldı ve çizildi ama hiç risklerinden bahsedilmedi.

Hesap bloke edilebilir!

Amazon kişinin kendisi tarafından ödeme yapılacak olsa bile bazen hesabı doğrulama için kilitleyebiliyor ve bu durumda hesaba erişim ancak tekrar gerçek kart bilgilerini verince açılıyor. Bazen ürün gönderiminde sorun olduğunda bu durumda kullanıcı yine bilgileri vererek hesaba girmesi gerekiyor. Moon ile yapılacak ödemelerde ise bu pek mümkün değil ve Moon’un ne kadar güvenli olduğu da bilinmiyor. Bu sebeple kullanıcıların özellikle de Amazon.com’dan yapacakları her alışverişte sadece şirketin resmi olarak kabul ettiği ödeme yöntemlerini kullanması, aracı uzantıları kullanarak ödeme yapmalarının ise risk doğurduğunu bilmesi önemli.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu