bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerAmerikan Express'den Bitcoin, Ethereum ve Kripto Para Açıklaması!

Amerikan Express’den Bitcoin, Ethereum ve Kripto Para Açıklaması!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para birimlerinin benimsenmesi dünya çapında hız kesmeden devam ederken dünyanın en popüler kredi kartları arasında yer alan American Express şirketinin CEO’su Stephen Squeri, kripto paralara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Mastercard’ın yeni kripto para sistemini duyurduğu bu günlerde Amerikan Express CEO’su bankanın yakın zamanda kripto paralar ile bağlantılı kart sunmayacağını ifade etti.

Ünlü CEO, Yahoo Finance ile yaptığı röportajda kripto para bağlantılı kart çalışmalarının olmadığını söylese de  kripto piyasasını yakından incelediklerini belirtti.

Kripto Paralar Ödeme Aracı Değildir!

Squeri, kripto paraların ödeme aracı olarak başarılı olamayacağını belirttikten sonra Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto para birimlerini daha çok altın olarak gördüğünü söyledi.

CEO, Bankanın kripto bağlantılı kart çıkarmamasının nedeni olarak kripto para birimlerinin volatil yapıda olmasını ve kredi kartlarının normalde hisse senedi yada altın satın almak için kullanılmamasını gösterdi.

“Kripto paraları, ödemeler açısından kredi kartı perspektifinde çığır açacak bir şey olarak görmüyorum. Niye mi? Birincisi, hala muazzam dalgalanmalar var. İkincisi kripto sahipleri olarak ödül veya kredi alamıyorsunuz.”

Squeri’nin mantığına göre, kripto paralarla hisse senedi veya altın alınmadığı için kripto odaklı çalışmalar yapmak da fayda getirmeyecektir.

Stabilcoin’leri İzliyoruz!

Squeri, bankanın potansiyel olarak kart sahiplerinin üyelik ve ödül puanlarını kullanmalarına izin vermekten çok merkez bankası tarafından çıkarılacak CBDC alanındaki gelişmelere odaklandığını belirtti.

Yakın zamanda bankanın kripto bağlantılı kart çıkarma planı olmasa da Amerikan Express kart sahiplerine NFT satın almalarına izin vererek kripto teknolojisine ilgili olduklarını gösterdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları