Haberler

Amerikan Seçimleri Dünyayı Kendisine Kitledi! – Bitcoin 14.000 Doları Yeniden Aştı

Tüm dünyanın gözü, hatta ABD düşmanı ülkelerin bile gözü Amerika'dan gelecek haberlerde.

Dünyanın en güçlü ekonomisi ve aynı zamanda en güçlü askeri gücüne sahip ülkesi ABD tarihi bir süreçten geçiyor. Washington, D.C. yönetiminin Demokratlar veya Cumhuriyetçiler tarafından alınması diğer birçok ülkenin geleceğini şekillendirecek olduğu için herkes büyük merakla seçim sonuçlarını bekliyor.

ABD’den henüz seçim sonuçları ile ilgili milyonlarca oy sayım aşamasında sayılmaya devam ederken milyonlarca insan ise oy sürecinin henüz sonuçlanmaması nedeniyle sürecin kazanan tarafının kim olacağını ısrarla sorguluyor.

BTC 14.064 Dolar Oldu!

ABD’den gelen her yeni seçim hareketi başta ABD’nin müttefikleri olmak üzere tüm dünyada takip ediliyor. İran, Rusya, Türkiye ve Avrupa ülkeleri ile Asya ülkeleri seçimleri pür dikkat takip ediyor. Türkiye için Joe Biden’in seçilmesinin çok daha kritik ve kaos gibi sonuçlar yaratabilecek olduğu iddia edilirken, Donald Trump’ın kazanması durumunda da ilişkilerin pek de iyi olamayabileceği iddia ediliyor.

Çin yönetimi bugün savaşa hazırlık seviyesini en üst seviye olan “savaşa tam hazır” seviyesine yükseltirken bunun gereksiz bir hamle olduğu, ABD’nin her iki başkan adayından hangisi seçilirse seçilsin, hangisi göreve gelirse gelsin hiçbir ülkeye savaş açmayacağı biliniyor.

Tüm bu belirsizliğin ortasında Bitcoin dahil dolar ve diğer para birimlerinde çok kritik değişimler yaşanıyor. Bitcoin bu dakikalarda 14.000 dolar sınırından alıcı ve satıcı ararken 14.064 dolar seviyesine yeniden yükselerek yatırımcılarının dikkatini çekmiş durumda. Özellikle ABD’den gelecek haberlere göre İran, Avrupa ve diğer dünyanın geri kalan tüm ülkelerinde yatırımcıların yeni pozisyonlarını belirlemesi bekleniyor.

*Tüm ülkelerin dahil edildiği güncel verilere göre ABD açık ara savunma ve ekonomi alanında 1. sırada yer alan ülkedir. IMF-Dünya Bankası ve NATO verileri referans alınmıştır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu