Haberler

Amerikan Yönetimi Bile Şaşkınlıkla İzliyor: Başvuru Sayısı 30 Milyonu Aştı!

Amerikan yönetimi bile son günlerde corona virüsüne bağlı gerçeklere şaşırır hale geldi.

Başkan Donald Trump önderliğinde ekonomisi oldukça güçlenen ABD’nin son dönemde corona virüsüne bağlı sebepler dolayısı ile ekonomisinde kritik düzeyde hasarlar meydana geldi. Çin’den tüm kayıplarını tazminat olarak alması beklenen Washington, D.C. yönetiminin özellikle de gelecek dönemde bu kayıpların tamamını Pekin yönetiminden tazmin edeceği haberleri gündemde.

Sınırsız dolar basma kararı almasına rağmen ABD ekonomisi üretime devam edemezse gelecek aylarda ülkede suç oranlarınına artması, devlet yardımlarının yetersiz kalması gibi konular gündeme gelebilir. Uzmanlara göre Washington, D.C. yönetimi bile 30 milyondan daha fazla ABD’linin işsizlik maaşına başvurmasına şaşırırken, bunun aslında beklendik bir sonuç olduğundan söz etmeye başladılar.

Başkan Trump ülkesini kısa sürede açacak olduğu haberleri ile gündeme gelirken, dünyanın en büyük trilyon dolarlık Amerikan ekonomisinin verdiği her bir zarar diğer tüm ülkeleri etkiliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu