Haberler

Amerikan Yönetimi Hızla Harekete Geçti: Artık Yasak Olacak!

ABD'li yetkililer stablecoin konusunda hızla harekete geçtiler.

ABD Temsilciler Meclisi’nden Stephen Lynch ve Jesús García ile beraber Rashida Tlaib, tarafından hazırlanan yeni “stablecoin yasa tasarısı” taslağına göre stablecoin Libra ve benzer projelerin kullanımı ve hizmete sunulması için önce federal yönetimden onay alınması zorunlu olacak. Federal yönetim tarafından onay verilmemesi durumunda stablecoin asla hizmete sunulamayacak ve halkın erişimine izin verilemeyecek.

Başkan Biden’ın partisinden 3 yetkili tarafından sunulan tasarı henüz onaylanmadı ancak Ocak ayına kadar onaylanması bekleniyor. Facebook Libra hakkında Ocak ayında hizmete sunulacağı haberlerinden hemen sonra ortaya çıkan bu tasarının onaylanması durumunda uzun yıllar boyunca stablecoin projelerine onay verilmeyebileceği, ABD’nin büyük şirketlere bugünden büyük bir gözdağı vermeye çalıştığına dair iddialar var.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu