Kripto HaberleriAnalizAnalist, Bitcoin Dominasyonunu Değerlendirdi: Önümüzdeki Günlerde Neler Olabilir?

Analist, Bitcoin Dominasyonunu Değerlendirdi: Önümüzdeki Günlerde Neler Olabilir?

Takip et

Kripto para analisti Rekt Capital, yaptığı son değerlendirmesinde Bitcoin dominasyonu hakkında ilgi çekici açıklamalar yaptı.

Kripto Para Analisti Rekt Capital’den Dikkat Çeken Bitcoin Dominasyon Açıklaması

Analist, BTC dominansının önümüzdeki günlerde artabileceğine dair sinyaller verdi:
“BTC Dominansı kırmızı dirence ulaştı ve hatta biraz aştı.

1 günlük grafikte, BTC dominasyonu kısa süreliğine düştü ve bu da Altcoin çıkışlarına yardımcı oldu.

Ancak BTC Dominansı şu anda kırmızıyı yeniden test ediyor olabilir, bu da önümüzdeki günlerde dominansta bir artışa olanak sağlayacaktır.”

Analist kısa bir süre sonra yaptığı ek değerlendirmesinde ise BTC dominasyon grafiğinin daha önce de 1 günlük grafikte benzer şekilde direncin üstüne çıktığını ancak bunun volatil seyrettiğini söyledi.

Analist BTC fiyatıyla ilgili olarak ise şu ifadeleri kullandı:

“BTC Aylık Mumu şu anda yaklaşık %38 arttı. Kısa vadede, insanlar FOMO yaparak BTC’ye yöneliyor. Ancak yeni döngünün daha büyük resmi içinde bu pek de FOMO sayılmaz.

Makro FOMO Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıkarken 69.000 dolardan başlayacak.”
BTC dominansının daha yüksek olması, BTC‘nin değerinin ve piyasa kapitalizasyonunun genel kripto para piyasasının daha büyük bir bölümünü oluşturduğu anlamına gelir.

İlgili Haber
Binance CEO'su Changpeng Zhao'dan Şifreli Mesaj: Yükselişe Mi İşaret Etti?

Bu durum, yatırımcıların Bitcoin’e bir değer deposu ve güvenli bir liman varlığı olarak diğer kripto paralara kıyasla daha fazla güvendiğini gösterir.

Ancak, yüksek BTC dominansı mutlaka piyasanın düşüş eğiliminde olduğu anlamına gelmez ve Bitcoin’in dominansı yüksek olduğunda altcoinlerin her zaman düşük performans göstermesi de gerekmez.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları