coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinAnalist: "Bitcoin ve Altcoinler Yükseliş İçin Bu Olayın Gerçekleşmesi Bekliyor!" Yükseliş Ne...

Analist: “Bitcoin ve Altcoinler Yükseliş İçin Bu Olayın Gerçekleşmesi Bekliyor!” Yükseliş Ne Zaman?

Bitcoin ve daha geniş kripto para piyasasının yükseliş için FED'in beklenen faiz indirimi döngüsünün başlamasını yani Mayıs ayını beklediğini ifade etti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasası 2024 yılında ilk olarak spot Bitcoin ETF onaylarına odaklanırken onay sonrasında FED’in ilk faiz indirimine odaklandı.

Bu noktada FED’in faiz indirimine başlamasıyla BTC ve kripto paralarda yükseliş yaşanması beklenirken, ilk faiz indirimi için Mayıs ayı işaret ediliyor.

Zira FED Başkanı Jerome Powell, yaptığı açıklamalarda Mart ayında bir faiz indiriminin gerçekleşmesinin “muhtemel olmadığını” belirtti. Powell açıklamasında “Enflasyonun %2’ye düşeceğinden daha fazla emin olmak istediğimizi söyledik. Bu komitenin yedi hafta sonra yapılacak olan Mart toplantısına kadar bu güven seviyesine ulaşmasının muhtemel olmadığını düşünüyorum. Ancak faizleri düşürmek için enflasyonun %2’ye ulaşmayı beklemeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamalardan sonra faiz indirimleri için yeni tahminler konuşulmaya başlanırken ETC Grup Araştırma Başkanı André Dragosch, piyasa katılımcılarının FED fon vadeli işlemlerine ilişkin fiyatlamalara dayalı olarak FED’in faiz indirimi döngüsüne Mayıs ayında başlamasını beklediklerini söyledi.

The Block’a konuşan André Dragosch, FED’in Mart ayında faiz indirimine başlama olasılığının öncesinde fiyatlandığını ekleyerek Bitcoin ve daha geniş kripto para piyasasının yükseliş için FED’in beklenen faiz indirimi döngüsünün başlamasını yani Mayıs ayını beklediğini ifade etti.

“Bitcoin ve altcoinlerin Mayıs ayına kadar faiz indirimindeki potansiyel gecikmeye yanıt olarak başlangıçta bir satış dalgası yaşayabileceğini öngörüyoruz .

Bu fiyat hareketi, olası bir ABD resesyonunun ortasında küresel büyüme beklentilerinin düşmesine neden olabilir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail