BitcoinHaberler

Analist, Bitcoin’in “Şifresini” Verdi: “Fiyat Kasım ve Aralık Ayında Bu Seviyeleri Takip Edecek”

Analist, Bitcoin için fiyat grafiğini ortaya koydu.

Bitcoin, inanılmaz bir yükselişin devamında %10’a yakın düşüş yaşadı ve 60.000 dolar seviyelerine kadar çekildi.

Lider kripto para biriminin böyle bir düşüş yaşaması piyasada hafif çaplı bir panik yarattı ve şu an bütün yatırımcılar olası senaryolar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor.

Piyasaların uzman isimlerinden birisi olarak görülen bir analist ise her şeyi tüm dikkat çekici noktaları ile ortaya koydu.

Analist Justin Bennett, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında Bitcoin için “şifre” bulduğunu ima etti. Analist aslında bu ifadesi ile 2017 yılındaki fraktala yani fiyat hareketine dikkat çekiyor.

Bitcoin İçin Önümüzdeki Ayların Fiyat Hareketi Belli

Bennett, Bitcoin’in 2021 yılındaki rallisinin neredeyse 2017 yılındaki rallisi ile noktası noktasına aynı devam ettiğini vurgulayarak, bu haftanın düşüşünün bile burada yer aldığını belirtti.

Döngüdeki her bir hareketin 2017 yılına kıyasla daha az agresif yani volatil ilerlediğini de hatırlatan analist, o tarihte %13 olan düşüşün şu an ise %8 ila %10 arasında olduğunu hatırlattı.

 

Ünlü isim bu grafiği analiz ederek Bitcoin’in mevcut döngüde yükselişini noktalayacağı noktayı da açıkladı.

Analistin tahminlerine göre lider kripto para birimi Kasım ayı ortası gibi 65.000 doları yeniden test edecek ve Aralık ayında 100.000 doları görecek. Aralık ayından sonraki fiyat hareketi ise tahmin edilebileceği gibi düzeltme yani düşüş odaklı olabilir.

Bitcoin an itibarıyla ise 60.000 dolar bandını korumaya devam ediyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu