AnalizBitcoin

Analistler Bitcoin Fiyatı İçin Düşündükleri Bir Sonraki Kritik Seviyeyi Açıkladı!

Üç farklı analist düşüş eğiliminde olan Bitcoin fiyatı için kritik öneme sahip olduğunu düşündükleri seviyeleri açıkladı.

Bitcoin fiyatının Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ihtimalinin güçlenmesiyle birlikte düşüş göstermesi sonrası bazı analistler dünyanın en büyük kripto parasının kritik 30.000 dolar seviyesine ineceğini düşünüyor.

Jeopolitik gerginliklerin sonucunda Bitcoin fiyatı 40.000 doların altına gerilemek zorunda kalmıştı. Bu gelişmeler ile eşzamanlı olarak altın fiyatı ise Haziran ayından bu yana en yüksek seviyeye çıktı.

“Bitcoin Fiyatı Altına Oranla Düşük Performans Sergiliyor: Bir Sonraki Seviye 30.000 Dolar Olabilir”

Analiz şirketi 22V Research yöneticisi John Roque paylaştığı notunda Bitcoin fiyatıyla ilgili şunları söyledi:

“Dünyada oluşan son çıkmaz olan ABD-Rusya-Ukrayna olaylarında, her soruna çözüm olduğu iddia edilen varlık Bitcoin sessizce zayıflamaya devam ediyor ve baş düşmanı altına oranla düşük bir performans sergiliyor.”

Roque, Bitcoin fiyatının 30.000 doların altına inebileceğini iddia etti. Bu seviye en son Temmuz ayında görülmüştü.

Yazım sırasında BTC fiyatının 7 günlük fiyat zaman grafiği.

“BTC Fiyatı 30.000 Dolara Tutunacaktır”

Nexo kurucularından Antoni Trenchev ise yaptığı açıklamalarında mevcut durumu şöyle değerlendirdi:

“Rusya-Ukrayna geriliminde Bitcoin fiyatının 40.000 dolara tutunmayı başaramaması 30.000 dolar seviyesinin yeniden gündeme gelmesi anlamına gelir. Hem geleneksel hem de kripto para piyasasında artık fiyat belirleyen ana faktör enflasyon olmaktan çıktı, bunun yerine jeopolitik olaylar fiyat belirliyor.”

Trenchev yaptığı açıklamasında geçtiğimiz yaz aylarında gözlenen 29.000 dolar seviyesinin son savunma hattı olduğunu iddia etti ancak bu seviyede artan alım iştahı nedeniyle Bitcoin fiyatının 30.000 dolara tutunacağına inandığını söyledi.

Katie Stockton: “27.200 Dolar Seviyesi Kritik Olabilir”

Fairlead Strategies kurucusu Katie Stockton da yaptığı teknik analizde mevcut durumda BTC lehine olmadığını belirtti. Stockton, BTC fiyatının kritik bir seviye olduğunu düşündüğü 37.400 doların altına inmesi nedeniyle bundan sonraki kritik test seviyesinin 27.200 dolarda yer aldığına inandığını açıkladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu