Kripto Para

Analistler Kripto Para Fiyatları Konusunda Neden Yanıldı?

Kripto para birimi analistleri iddialı çıkışlarından sonra şok yaşadı.

Nexo

Kripto para analistleri son zamanların en kötü açıklamalarından birisini geçtiğimiz birkaç gün içerisinde yaptı. Bazı kripto para birimi analistleri yatırımcılara 10 bin dolardan alımlar önerdi ve bunun daha altına düşüş olmayacağını iddia ettiler. Bazıları ise rekor seviyesine doğru gidileceğini iddia ettiler ancak fiyatların bu seviyeden aşağı düşmeyeceğini ve rekorlar kırılabileceğini ima ettiler. Hepsinin farklı açıklamaları ancak ortak beklentileri vardı. Analistler bu kez kısa vadede yanıldı ve 10.000 dolar altına düşmez diye iddialar ortaya atanlar bu kez yatırımcılardan daha fazla tepki çekti.

9.400 dolardan alım yaparak 600 dolar kadar daha ucuz fiyata alım yapabileceğini belirten bazı kripto para yatırımcıları yanıltılmaya maruz bırakıldıklarını iddia etse de bu davranış biçimi doğru bulunmuyor. Analistler hiçbir zaman yatırımcılara zorla yatırım yapmalarını istemiyor veya önerilerinin %100 doğru olduğunu çoğu iddia etmiyor. Analistlerin bu konuda yanılmış olması her insanın kripto paralar ile ilgili gelecekte ne olacağını bilemeyecek oldukları için yanılmaları çok doğal görülmekte. Yatırımcıların bu dönemde yatırımları konusunda kendi kararlarını verebilmeleri daha çok kazanmalarında en faydalı karar olabilir.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı