XRP

Analistler Ripple XRP’sinin Yakın Bir Gelecekte Güçlü Bir Yükselişe Geçeceğini Düşünüyor!

Ünlü analistler XRP konusunda ağız birliğine vardı. Peki, iddia edildiği gibi XRP için gerçek bir yükseliş kapıda mı? İşte detaylar...

Geçtiğimiz yıl boyunca Amerikan doları karşısında hızla değer kaybeden XRP, an itibarı ile son birkaç yılın belki de en düşük seviyelerinde dolaşıyor.

Ripple’ın devam eden mahkeme süreci, her ay yeni bir haberle gündeme gelen Ripple yönetiminin ilgili konularla alakalı yaptığı açıklamalar ise yatırımcıların tansiyonunu düşürmeye yetmiyor. Buna rağmen bazı kripto para analistleri kripto sektörünün 3. en değerli dijital para birimi olan XRP’nin güçlü bir yükselişe geçeceğinden emin konuşuyor.

Geçtiğimiz sene Bitcoin’de görülen yüzde 90’ı aşan ralli sonrası büyük ölçüde düşüş gösteren XRP/BTC çifti bu sene yeni ve şaşırtıcı değerlere gebe olabilir. Ünlü kripto analisti TraderXO, XRP’nin BTC’ye karşı performansının Richard Wyckoff’un geçen yıl paylaştığı grafikle benzer bir işlem yapısına sahip olduğunu belirtti.

TraderXO’nun bahsettiği “Wyckoff Birikim” modeline göre umulan gerçekleşirse XRP fiyatı BTC karşısında değer kazanarak 5.000 Satoshi’yi hatta daha da üst seviyeleri görebilir. Wyckoff analizinin altcoinler için değilse de Bitcoin için çoğu zaman doğru çalıştığı göz önünde bulundurulursa TraderXO’nun yorumlarını çok da yabana atmamak gerekiyor.

Nitekim söz konusu analiz grafikleri daha önce de Bitcoin’in ocak ayının ortasına kadar 9.000 doları göreceği yönündeki tahminler için kullanılmış ve BTC fiyatı, gerçekten de beklenen yükselişi gerçekleştirmişti.

TraderSmokey de XRP değerinin haftalık desteğin üzerine oturduğunun altını çizerek bu durumun boğalar için iyi bir gelişme olduğunu belirtti.

Adı geçen iki analistin yanı sıra tutarlı tahminleriyle göz dolduran Michael Van De Poppe da TradingView analizinde XRP/BTC paritesindeki fiyat dalgalanmasının bu zamana kadarki en düşük seviyesine oldukça benzediğini ifade ederek Ripple’ın XRP fiyatlarını arttırması için öngörülen küçük ölçekli XRP satışları gerçekleştirdiğini ifade etti. Nitekim Ripple geçen yılla kıyaslandığında şu ana kadar çok daha az XRP satmış durumda.

Bakalım analistlerin dediği gibi güçlü bir XRP yükselişi görülecek mi? Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu