binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizAnalistten Tahmin: Bu Olursa Bitcoin'de (BTC) Ralli Tetiklenir!

Analistten Tahmin: Bu Olursa Bitcoin’de (BTC) Ralli Tetiklenir!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Popüler kripto analisti, kripto para piyasasının ABD Merkez Bankası‘nın eylemlerine bağlı olarak 2023‘te büyük bir ralli görebileceğini söylüyor.

Coin Bureau’ya Göre Bir Katalizör 2023’te ‘Çılgın’ Kripto Para Rallisini Tetikleyebilir

Yeni bir YouTube strateji oturumunda, Coin Bureau’nun takma isimli sunucusu, 2.18 milyon abonesine bir kripto boğa rallisinin FED’in gelecek yıl faiz artırımlarını geri çekip çekmemesine bağlı olduğunu söyledi.

Analist Powell’ın 14 Aralık’taki son FED toplantısında enflasyonu kontrol altına almak için faiz oranını %5’in ötesine yükseltmeleri gerekebileceğini söylemesine rağmen FED’in geri adım atmasının muhtemel olduğunu söylüyor.

FED, bu yıl içinde yaptığı bir dizi faiz artırımının ardından bu ay faizleri yarım puan artırarak ekonomiyi resesyona doğru sürükledi. Artış, faiz oranını yaklaşık 15 yılın en yüksek seviyesi olan %4.25 ila %4.5 aralığına getirdi.

FED’in faiz oranlarını %5 veya daha fazlasına kadar yükseltmeyi başaracağının garantisi yok. Çünkü faiz oranları ne kadar yükselirse, finansal sistemde bir şeylerin kırılma olasılığı da o kadar artar.

Eğer FED 2023’teki faiz artışlarını takip ederse, bu hiç de iyi olmayacak. Kripto para piyasası FED duraklayana kadar çökmeye devam edecek ve ancak FED geri adım attığında toparlanmaya başlayacak.

İlgili Haber  Deneyimli Analistler Bitcoin ve Kripto Paralar İçin 2023 Tahminlerini Sıraladı!

Oranlar tahmin edildiği gibi artırılırsa, analist kripto piyasalarının daha pahalı borçları geri ödemek için finansal sistemden para akmaya devam edeceği ve daha pahalı kredi maliyetleri nedeniyle daha az para yaratılacağı için zarar görmeye devam edeceğini söylüyor.

Ayrıca analist eğer FED finansal sistemdeki bir sorun nedeniyle geri adım atmak zorunda kalırsa, o zaman kripto deli gibi yükselecektir, dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail