Haberler

Android İşletim Sistemli Cihazlarda Cüzdan Numaranızı Kopyalarken Dikkat!

Siber saldırganlar özellikle mobil cihazlarda yapılan kripto para işlemlerini yakından inceliyor.

Siber saldırıların oranı ve etkisi her geçen saat daha fazla artıyor. ABD’de son dönemde pandemi ile birlikte çok ciddi siber saldırılar olduğu haberleri yayılırken, özellikle de kısa süre içerisinde milyonlarca insanın siber saldırganlara milyarlarca dolar değerinde para ve yatırım kaptırdıklarından söz edilmekte. Bu uğurda para kaybeden çok sayıda insan bulunurken, bunlar özellikle kazanç iddialarına aldanan kişilerden oluşuyor ve garantili kazanç iddiaları insanları kendisine çekiyor.

Son dönemde ise Android cihaz sahibi yatırımcıların özellikle bir başkasına kripto para gönderme sırasında cüzdan numarasını onaylama ekranından hemen önce 2 kez kontrol etmesi ve birebir uyumlu olup olmadığına dikkat etmesi önerilmekte. Eğer ki kullanıcı bunu yapmazsa siber saldırganlar mobil cihazlarda bu numaraları kötü amaçlı yazılımlar ile düzenliyor ve parayı kendilerine göndermenize sebep olan bir numara değişimine sebep oluyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu