Kripto HaberleriHaberlerAniden Yükselen Kripto Para Birimlerine Dikkat!

Aniden Yükselen Kripto Para Birimlerine Dikkat!

Takip et

Kripto para birimlerinin her geçen gün daha çok insan tarafından kullanıldığı ve kullanılmak istendiği hesaba katılınca çok ciddi zorluklar ve kritik durumlar ortaya çıkmakta.

Uzmanlar, kripto para birimlerinin her an değer kazanıp kaybetme riski olduğuna dikkat çekerken, bu durumun arkasında yine balinalar, yatırımcılar ve gündemdeki durumlar olabilecek olduğuna dikkat çekiyorlar. Milyonlarca yatırımcının her dakika işlem yaptığı kripto para piyasalarında zaman zaman işlem sayısında artış, zaman zaman ise düşüşler görülebiliyor.

Tüm bu durumlar özellikle de aniden yüksek satış işlemleri yapıldığında çok daha sık görülüyor. Özellikle bir balinanın elindeki kripto paraları satması sonucunda diğer balinaların bu satış eylemine katılması piyasada %50’nin çok daha üzerinde anlık düşüşlere bile bazı kripto para birimlerinde sebep olabiliyor. Bu durumlarda ani satışlara küçük yatırımcılar da katılıyor ve düşüşlerin etkisi daha fazla olabiliyor.

Ciddi Yükselen Kripto Paraya Yatırım Yapmak Risklidir!

Örneğin kısaltması DEV olan bir kripto para birimi son 7 gün içerisinde %7.544’ün üzerinde yükseldi. Bu dakika bu kripto para birimine yatırım yapar mısınız? Eğer yeni yatırımcı olsaydınız ne düşünürdünüz söyleyelim; “bu kripto para durmadan yükseliyor, çok yükselmiş hemen yatırım yapayım!” diye düşünebilirdiniz. Ama aslında durum tam tersi olabilir.

DEV’de yaşanan durum anlık bir bilinmeyen düşüş sonucunda ortaya çıksa da piyasa eylemlerine bağlı olarak yaşanan bu tür durumlarda yeni yatırımcılar özellikle %8.000 olan yükselişin 7 gün sonra %18.000 olabileceği gibi hayallere kapılabiliyorlar.

Ancak tam tersi olarak kripto para piyasalarında ve diğer tüm bilinsin veya bilinmesin yatırım araçlarında eğer ki bir yatırım çok fazla yükseldiyse yeni giriş yapmak yani yatırım yapmak çok tehlikelidir. Çünkü yükseliş öncesinde yatırım yapan kişiler kripto paralarını veya farklı yatırımlarını elden çıkarmak için mutlaka adım atacaklardır ve bu durum ciddi kayıplar yaşatabilir.

Ayrıca altcoinlerin BTC hareketleriyle de doğrudan ilişkili olduğu biliniyor. Özellikle son zamanlarda ciddi yükselen coinler BTC en ufak bir gerileme yaşadığı zaman çok ciddi düşüşlere gebe olabiliyor.

Tüm bunlara dikkat etmek gerektiği gibi genellikle ciddi yükseliş iştahı ile yapılan yatırımlar hüsranla sonuçlanmaktadır. Bu sebeple yükselmiş ürünlere yatırım yapmak her zaman tehlikelidir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları