Kripto HaberleriHaberlerAnket: Zenginler Bitcoin ve Kripto Paralarla İlgileniyor Mu?

Anket: Zenginler Bitcoin ve Kripto Paralarla İlgileniyor Mu?

Takip et

Güney Kore’de 2022 Ocak ayından itibaren kripto para ticaretindeki vergilendirme konuşulurken yakın zamanda yapılan bir anket Güney Kore’li yatırımcıların çoğunluğunun kripto para yatırımı yapmak istemediklerini ortaya koydu.

KB Finacial Group tarafından yayınlanan 2021 Kore Varlık Raporu’na göre, yöneltilen kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyip istemedikleri sorusuna katılımcıların yüzde %70’i yatırım yapmak istemediklerini söyledi.

Yapılan ankete 1 milyar Kore wonu (yaklaşık 847.816 $) finansal varlığa sahip Güney Koreli vatandaşlar katıldı.

400 katılımcının sadece %3.3’ü kripto para birimlerine yatırım yapmayı düşündüğünü söylerken kalan %26,7’si ise kararsız olduklarını şartlara göre yatırım değerlendirmesi yapacaklarını söyledi.

Yatırım yapmak istemediklerini belirten Güney Kore’li katılımcıların yarısı kripto yatırımlarının yüksek risk taşıdığını düşündüklerini belirtti.

Katılımcılar ayrıca kripto para borsalarına olan güvensizliği, bu konuda yeterli bilgi sahibi olmamalarını ve kripto para birimlerinin volatil yapıda olmalarını yatırım yapmak istememe nedeni olarak saydı.

Ankete katılanların %60,5’i kripto para yatırımına alternatif olarak uzun vadeli kazanç getirdiğini düşündükleri hisse senedine yatırım yapmayı seçtiklerini söyledi.

Çıkan sonuçlar ışığında raporda “Genel olarak zenginler, sahip oldukları varlıkları aktif olarak işleterek kâr elde etme yöntemini tercih ediyor” denildi.

Varlık sahibi pek çok insanın Bitcoin ve kripto para birimlerine mesafeli duruşu hala gidecek yolumuz olduğunu gösteriyor. Zira benimseme arttıkça daha fazla insanın kripto para birimlerini kabullenmesi kolaylaşacak.

Tam benimseme gerçekleştiğinde ve Bitcoin herkes tarafından dijital altın olarak kabul görmeye başladığında, erkenden yatırım yapanlar onu sonradan fark edenlerden bir adım önde olacak.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları