BitcoinKripto Para

Anthony Pompliano “Bitcoin Geleneksel Bankacılık Sistemine Göre Daha Avantajlı!”

Ünlü Bitcoin destekçisi Pomp, kripto endüstrisinin çok daha verimli olduğunu savunuyor.

Morgan Creek Digital kurucu Anthony Pompliano namıdiğer “Pomp”, Bitcoin’in ölçekleme ölçümleri nedeniyle geleneksel finans sisteminden (TradFi) daha fazla enerji verimliliğine sahip olduğunu iddia etti.

CNBC’ye verdiği yakın zamanlı bir röportajda Bitcoin’in geleneksel bankacılık sistemine göre daha avantajlı olduğunu savunan Pomp,

Enerji tüketimi ile AMERIKAN dolar sistemi arasında doğrusal bir ilişki var. Bu nedenle daha fazla kullanıcıyı ve daha fazla işlemi desteklemek için daha çok enerji tüketilmesi gerekiyor. Daha fazla veri merkezine, daha fazla banka şubesine, daha fazla ATM’ye vesaire ihtiyaç var. Bitcoin blok zinciri, katman-1 aynı doğrusal ilişkiye sahip değil. Yani bir işlem bloğuna kaç işlem sığarsa sığsın aynı enerji tüketimi söz konusu olur. Böylece Bitcoin giderek daha verimli hale gelir çünkü bu blokların her birine daha fazla ekonomik değer sığdırabilirsiniz. Oysaki eski sistemde, ölçekleme oldukça daha fazla enerji tüketmeniz gerekir.

dedi.

Bitcoin tüketiminin çok büyük bir kısmının yenilenebilir enerji olduğunu ve bunun da yeni teknolojilerin gelişmesine yol açtığını ifade eden Pomp, dünyada önemli şeylerin fazla enerji kullandığını savundu.

Bunlara ek olarak kripto endüstrisinden enerji kullanımı konusunda özür dilenmesi gerektiğini sözlerine ekleyen Pomp, konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı:

Disiplinsiz para ve maliye politikası dünyasında satın alma gücünüzü korumak istiyorsanız, sahip olduğunuz şey, bu satın alma gücünü güvence altına alan ve sizin için savunan dünya çapında merkezi olmayan bir bilgisayar ağıdır ve bence bu yüzden dünyada bu varlığı benimseyen 100 milyondan fazla insan görüyorsunuz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu