Haberler

Anthony Pompliano: Warren Buffet’in Bitcoin Yatırımı Yapması İçin 3 Farklı Sebebi Var

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano konuştu.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano, dünyanın yakından tanıdığı milyarder isim Warren Buffet hakkında konuştu. Buffet ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Pompliano, “bence Buffet’in Bitcoin’e yatırım yapması gerekiyor. Şirketinin %5 ila %10 servetini Bitcoin’e yatırmasının en doğru karar olacağını kendisi de görecek” dedi.

Kripto para birimleri konusunda özellikle sert ifadeleri ile bilinen bir isim olmamasına rağmen kripto para karşıtı olarak tanınan Buffet’in, özellikle de kısa vadede çok sayıda kripto para camiasından ismin dikkatini çektiği söyleniyor.

Pompliano’ya göre Buffet’in Bitcoin’e yatırım yapmasının 3 sebebinden birincisi hisse senetlerini terk etmeye başlamış olması ve altına yönelmesi olmuş durumda. Altın yatırımı konusunda da soru işaretleri olduğu iddia edilen Buffet’in hisse senetlerini satarak farklı yatırım arayışı içerisinde olduğu iddia ediliyor.

Geçmişte Bitcoin ve kripto para birimlerine “fare zehiri” diyen Buffet’in kripto paralara yatırım yapmasının farklı bir sebebi olarak ise gelecekteki beklentilerden söz ediyor. Gelecek beklentilerinin yatırımcılar ve Buffet üzerinde etkili olduğuna değinen Pompliano “bence bazı yatırımcılar Buffet’e göre daha fazla akıllı davrandılar ve varlıklarının bir kısmını kripto paralara yatırdılar” dedi.

Çok sayıda ünlü yatırımcı kripto para birimlerine sıcak bakmıyor ve bazıları ponzi olarak gördüğü Bitcoin ve altcoinlerin yasaklanması gerektiğini ve tek gerçeğin altın gibi yatırım araçları olduğunu iddia ediyor. Bazıları ise tam tersini düşünüyor ve bu iddialara katılmıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu