AltcoinHaberler

ApeCoin Kurucu Şirketi, Bored Ape Yacht Club İçinde Yer Alan Tartışmalı Kodları Sildi!

ApeCoin kurucu şirketi Yuga Labs, Bored Ape Yacht Club içindeki tartışmalı kodların tamamen silindiğini bildirdi.

ApeCoin dağıtıcısı Yuga Labs, bir yıl kadar önce verdiği sözün ardından nihayet sonsuz sayıda Bored Ape Yacht Club NFT’sinin piyasaya sürülmesine izin veren özellik kodunu kaldırdı.

Bu özelliğin hackerlar tarafından suiistimal edilerek çok sayıda Ape NFT’sinin piyasaya sürülmesinden korkuluyordu.

Yuga Labs ve ApeCoin Kurucusu, Twitter Üzerinden Tartışmalı Kodun Silindiğini Duyurdu

Yuga Labs kurucu ortağı ve EmperorTomatoKetchup olarak bilinen geliştirici Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Bunu uzun zamandır yapmak istiyorduk ama tedbiri elden bırakmadık. Şimdi yapmanın uygun olacağını düşündük. Her şey tamam.”

EmperorTomatoKetchup ve Gargamel olarak tanınan başka bir Yuga Labs kurucusu, tartışmalı kodun silindiğine dair kanıt olarak nitelendirilen işlem bilgilerini içeren linki paylaştı.

Konu, NonFungibles CEO’su Dan Kelly’nin Twitter’da, Ethereum Blockchain’indeki koda göre, Yuga Labs’ın istediği kadar Bored Apes basmasının mümkün olduğunu belirttiği 2021 Haziran’ında gündeme gelmişti.

O sırada, resmi Bored Apes Twitter hesabı, bu kodu asla çalıştırmayacağını ve birkaç gün içinde kodun kullanım imkanını iptal etmeyi planladığını söyledi.

Günümüze geldiğimizde ise Yuga Labs şimdiye kadar henüz bu sözünü tutmamıştı. Foobar olarak bilinen bir NFT geliştiricisi, bu kodun hala var olduğunu ve Yuga Labs’ın bunu asla iptal etmediğini belirtti.

Bu kodun iptal edilmesi Bored Ape sahiplerini rahatlatmış olabilir zira proje sık sık kimlik avı saldırılarına hedef oluyor. Sadece dört gün önce, resmi Discord sunucusu hacklenmiş ve kullanıcılardan 200 ETH (357.000 dolar) değerinde NFT çalınmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu