Kripto HaberleriHaberlerApple Bu Kripto Para Uygulamasını App Store'dan Kaldırdı!

Apple Bu Kripto Para Uygulamasını App Store’dan Kaldırdı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Teknoloji alanının önemli isimlerinden Apple, TokenPocket isimli kripto para cüzdan uygulamasının App Store’den geçici olarak kaldırıldığını duyurdu.

Kurumsal ödeme devi PayPal, marka hakkının ihlal edildiği gerekçesi ile Apple’a şikayet mektubu göndermişti. Apple da uygulamanın kaldırılmasının nedeni olarak PayPal şirketinden gelen bu şikayet mektubunu gösterdi.

PayPal bu yılın başlarında marka ihlali ile ilgili TokenPocket’i bilgilendirmek için avukatlarını gönderdi.

TokenPocket ise geçtiğimiz aylarda PayPal şirketi ile aralarındaki marka hakkı ihlali konusunda iletişime geçtiklerini söyleyerek PayPal tarafından kendilerinin bilgilendirildiğini doğrulamış oldu.

TokenPocket, bu konuyu dostane bir şekilde çözmek istediklerini ancak PayPal şirketinin tekliflerine cevap vermediğini iddia etti.

“Bu konuyu çok ciddiye alıyoruz. Her iki şirketin logoları arasındaki farkları açıklamak, her iki tarafın da ticari marka araştırmasını yapmak, sınıflandırmak, resim ve metin şeklinde ayrıntıları paylaşmak üzere uzmanlar gönderdik.”

TockenPocket kripto cüzdanı, PayPal ile aralarındaki sorunun tam olarak ne olduğunu söylemese de kullanıcılardan gelen yorumlar doğrultusunda sorunun uygulama logosu ile ilgili olduğuna kesin gözüyle bakılıyor.

Zira bir çok kullanıcı TokenPocket uygulaması ile PayPal’ın logosu arasındaki benzerliğe dikkat çekti. Pek kullanıcı “TokenPocket’i indirecektim, fakat yanlışlıkla PayPal’a tıkladım” şeklinde paylaşımlarda bulunuyordu.

Şimdiye kadar ne PayPal’dan  ne de TokenPocket’dan bu yeni gelişmeyle ilgili herhangi bir resmi açıklama gelmedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları