Haberler

Apple Yönetimi Kripto Para Kurallarını Gözden Geçirdi

Nexo

Apple App Store yönetimi kripto paralar ile ilgili uygulamaların ücretsiz olarak App Store’da yayınlanmasını engelleyen kuralları tek tek gözden geçirdi. Bunun sonucunda kripto paralarla ilgili uygulamaların App Store’da yayınlanmasına imkan sunulacak olduğu açıklanırken her türlü uygulamanın olmasa bile bir kısım kripto para cüzdanları uygulaması ile bulut tabanlı uzaktan kontrol yapılabilen madencilik uygulamalarının App Store raflarında kendisine yer bulabilecek olduğu belirtildi.

Resmi olarak Apple açıklamasında kripto paralar ile ilgili yasal sorunları ve App Store kurallarının danışmanlar ve avukatları ile gözden geçirildiğini, hiçbir kullanıcısının zarar görmeyecek ve en ufak bir hasar almayacak şekilde uygulamanın App Store’da yayınlanması kurallarında bir takım değişikliğe gidildiğini doğruladı.

Teknolojiyi Yönetiyor

Apple’ın bu kararı kripto para için olumlu bir haber olmasının yanında dünyada teknolojiye yön veren ve birçok alanda ülkelerin finansmanı konusunda büyük bir vergi yükünü üstlenen Apple’ın kararlarının Bitcoin’e olumlu olarak yansıması, başta kripto para cüzdanları olmak üzere birçok alanda etkisini göstermesi beklenen bir gerçek. Alınan kararlar gelecek haftalarda kesinlik kazanacak.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı