Haberler

Apple’a Yatıranlar Kazandı: Piyasa Değeri 2 Trilyon Doları Aştı!

Apple'ın piyasa değeri 2 trilyon doları aştı.

Dünyanın en büyük teknoloji üreticisi konumundaki Apple’ın hisseleri rekor kırmaya devam ediyor. Bu yılın başından itibaren %57 oranında değer kazanan ABD’li teknoloji devinin bugün itibariyle değeri 2 trilyon doları aştı. Türkiye’nin brüt dış borcu olan 430 milyar dolardan 3 kattan daha fazla değerli olan şirketin günden güne büyümesi ise şirketin gücüne güç kattı.

Apple, bu sene corona virüsü pandemisi döneminde özellikle FaceTime adlı özelliği sayesinde çokça insanın ilgi gösterdiği marka oldu. Aynı zamanda tüm cihazlar arasında saniyeler içerisinde entegrasyon gibi sebepler markanın ürünlerine talebi büyük oranda artırdı.

Bitcoin’e bu yılın başında yatırım yapanlar Apple’a yatırım yapanlara göre daha fazla kazanırken Apple’a yatıranlarında Bitcoin’e parasını yatıranlarında en ufak kaybı olmadığı bilinmekte.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu