Haberler

Apple’ın Karlılık Uyarısı Bitcoin’i Frenledi

Teknoloji devi ağzından bir kelime çıkarması ile dünya piyasalarını salladı.

ABD merkezli teknoloji üreticisi Apple’ın CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu karlılık uyarısı/açıklaması kapsamında Apple’ın karlılık oranlarının büyük hızla düştüğünü ve bu konunun önlemler alınması gereken bir konu olduğunu açıklayarak, şirketin hissedarları korumak için tüm ekonomik karlılık problemlerini aşmaya yönelik adımlar atacak olduğunu açıkladı. Türkiye’de binlerce liraya cihazlarını satışa sunan ve gelişmekte olan ekonomilerde ilgi çok, alım az diyen Apple, Türkiye dahil birkaç ülkede yaşanan ekonomik durgunluğu karlılık düşüşleri için bir neden olarak gösteriyor ve cihazlarının satışlarında problemler olmadığını belirtiyor.

Apple’ın açıklaması kripto paraları da etkiledi

Bitcoin ve Apple ile ilgili tartışmaların başlamasında payı büyük olan karlılık uyarısının bazı yatırımcıları Bitcoin almaya sürüklediği, bazı yatırımcıları ise Apple’ın hisse senetlerine borsada yatırım yapmaya sürüklediği yönünde haberler dağıldı. Bitcoin fiyatı dolar kuru dolayısı ile etkilendiğinden dolayı Türk yatırımcılar dolar kuru dolayısı ile Bitcoin fiyatında Türk Lirası cinsinden artışlar ve düşüşler yaşanmasına birkaç günlük sürede tanık oldular ve fiyat değişimlerini merakla izlemek zorunda kaldılar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu