binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaAraştırma: Binance'te İtibari Para İşlemlerinin Yüzde 75'i Türk Lirası Çiftlerinde Gerçekleşiyor

Araştırma: Binance’te İtibari Para İşlemlerinin Yüzde 75’i Türk Lirası Çiftlerinde Gerçekleşiyor

Kripto para analiz şirketi Kaiko'nun verilerine göre Binance üzerinde itibari para kullanımı arasında Türk Lirasının üstünlüğü var.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para analiz şirketi Kaiko’nun yaptığı araştırmalara göre, Eylül ayı başından bu yana dünyanın en büyük kripto para borsası Binance üzerindeki itibari para birimi çifti işlem hacminin ezici bir çoğunluğu olan %75’i Türk Lirası çiftlerinde gerçekleşiyor.

Verilere göre özellikle Eylül ayında diğer aylara göre Türk Lirası çiftlerinin kullanım oranında ani bir yükseliş yaşandı.

Binance üzerinde Türk Lirası’nın ardından en fazla kullanılan itibari para birimi yaklaşık olarak %20 ile Euro oldu. Euro’nun ardından ise Brezilya Reali ve diğer itibari para birimleri sıralandı.

Platformdaki itibari para birimleri çiftlerinin işlem hacmi ve zamana göre değişimi.
İlgili Haber  Ripple'dan (XRP) Avustralya ve Brezilya Hamlesi Geldi!

Bununla birlikte şirketin ABD kolunun üzerindeki baskı ise sürüyor. Mart ayında, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) şirkete çok sayıda borsa ihlali suçlamasıyla dava açmıştı.

Haziran ayında ise SEC, Binance’i ve şirketin sahibini yatırımcı fonlarını kötüye kullanmak, kayıtsız bir borsa olarak faaliyet göstermek ve bir dizi federal menkul kıymetler yasasını ihlal etmekle suçlamıştı. Binance ve CZ tüm iddiaları açıkça reddetti. İki taraf arasındaki dava devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail