Haberler

Araştırmacılar: Kripto Para Borsaları Saldırılara Açık

Black Hat güvenlik konferansındaki araştırmacılar, kripto para borsalarının savunmasız olduğunu tespit etti.

Wired platformunda yayınlanan araştırma sonucuna göre kripto para birimi borsaları siber saldırganlardan gelebilecek tehditlere karşı açık durumdalar. Kripto para borsalarına dönük saldırılarda özellikle 3 farklı yöntemden yararlanıldığını tespit eden uzmanlar, bu 3 yöntemin siber saldırganlar için en kullanışlı yöntemler olabileceğini açıkladılar.

Buna göre kripto para birimi borsaları gizlilik ve güvenliğe ne kadar önem verirlerse versinler banka kasalarında olduğuna benzer 6 haneli güvenlik kodları gibi koruyucu önlemler kullandıkları sürece saldırılara açık olacaklar. Siber saldırganların bu güvenlik kodlarını doğru tahmin edebileceğine değinen uzmanlar, bu kod önlemlerinin yenileme adımı sayesinde çözülebileceğine ve bunun da doğurabileceği bazı kötü sonuçların her zaman yaşanma riski olduğuna dikkat çektiler.

*Binance ve diğer birçok kripto para birimi borsası daha önce hacklendi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu