Kripto HaberleriHaberlerAraştırmacılar: Kripto Para Borsaları Saldırılara Açık

Araştırmacılar: Kripto Para Borsaları Saldırılara Açık

Takip et

Wired platformunda yayınlanan araştırma sonucuna göre kripto para birimi borsaları siber saldırganlardan gelebilecek tehditlere karşı açık durumdalar. Kripto para borsalarına dönük saldırılarda özellikle 3 farklı yöntemden yararlanıldığını tespit eden uzmanlar, bu 3 yöntemin siber saldırganlar için en kullanışlı yöntemler olabileceğini açıkladılar.

Buna göre kripto para birimi borsaları gizlilik ve güvenliğe ne kadar önem verirlerse versinler banka kasalarında olduğuna benzer 6 haneli güvenlik kodları gibi koruyucu önlemler kullandıkları sürece saldırılara açık olacaklar. Siber saldırganların bu güvenlik kodlarını doğru tahmin edebileceğine değinen uzmanlar, bu kod önlemlerinin yenileme adımı sayesinde çözülebileceğine ve bunun da doğurabileceği bazı kötü sonuçların her zaman yaşanma riski olduğuna dikkat çektiler.

*Binance ve diğer birçok kripto para birimi borsası daha önce hacklendi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları