Haberler

Argo’dan Yeni Kazanç Rekoru!

Argo Blockchain madencilik ve Blockchain şirketi rekor kırdı.

Nexo

Argo Blockchain şirketinin madencilikten düşen kazançlara karşılık yeni bir rekor kırıldığı açıklaması geldi. 3. çeyrekte %75 kazanç elde eden ve %75 büyüyen şirketin, bu kazanç ile birlikte madencilik sektörünün ilk 5’leri arasına girmiş olduğu tahmin ediliyor. Argo Blockchain %75 3. çeyrek kazancı elde ederken, bunun 4.4 milyon dolara denk geldiği ve gelecek 4. çeyrekte daha büyük rekor elde etmesinin mümkün olabileceği değerlendiriliyor. Bitcoin fiyatındaki değer kayıplarının giderek artması ve madencilik şirketlerinin gelirlerinde düşüşler olmasına rağmen böylesi bir kazanç elde ederek büyüme performansını arttırması yatırımcıları da şaşkına çevirdi.

Madencilik şirketlerinin son dönemde gelirleri düşerken, yatırımcıların kazançlarının da düşüyor olması piyasada bazı sorunlara sebep oluyor ve bu da yatırımcıların madencilik sektöründe yeni yatırımlar yapmasını büyük oranda her zaman olmasa bile etkileyebiliyor.

Madencilik tesislerinde son dönemde felaketler yaşanması ve Çin’de madencilik yasaklarının devam ediyor olması, İran’da yeni madencilik kararları gibi etkenler dünyada batılı ülkelere madenci akınına sebep oluyor. Türkiye’de enerji ve diğer sebepler dolayısı ile madencilik yapan insan sayısı çok az.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı