Haberler

Arjantin’de Fidye Vakası

The Next Web isimli haber sitesi Arjantin'de hükümete bağlı bir veri merkezine siber saldırı düzenlendiğini açıkladı.

Kasım 2019’da yaşanan olayda Arjantin hükümetinin bir sorunla karşılaştığı ve devlete bağlı veri merkezinde siber saldırı vakası yaşandığı doğrulandı.

Olayla ilgili ülke içerisinde gerekli önlemlerin alındığı ve siber saldırganların tam 50 Bitcoin talebi veya her bir dosya başına 0.5 Bitcoin taleplerinin olduğu ancak hükümetin bunu kabul etmediği açıklandı. Siber saldırının etkisinin %90 oranında geride kaldığı açıklanmış olsa da %10 konusunda henüz bir adım atılıp atılmadığı yerel basına açıklanmadı.

Kripto para yatırımcıları son dönemde özellikle bu tür siber saldırıların devletleri bile etkiliyor olmasından ve Bitcoin ile istekte bulunuluyor olmasından dolayı bazı ülkelerin Bitcoin’i tamamen engellemesinin mümkün olabileceğini bile düşünüyor. Arjantin bir şekilde kurtulmuş olsa da gelecekte aynı saldırının olup olmayacağı belirsiz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu