Haberler

Arjantin Hükümeti Kripto Para Kullanacak

Arjantin'e öneri.

Ünlü yatırımcı Bitcoin evanjelisti ve milyarder girişimci Tim Draper yakın zamanda Arjantin Cumhurbaşkanı ile bir araya geldi ve ülkenin Bitcoin’i yeni ulusal para birimi olarak kabul etmesini önerdi. Başkan Mauricio Macri ile görüşen Başkan Daniel, Arjantin Pezosunu Bitcoin ile değiştirmeyi planladığını düşündüğünü açıkladı. Ekonomisi zor zamanlar geçiren Arjantin, enflasyon oranlarının yükseliş eğiliminde olması ve ekonomik olarak halkın taleplerine yetişemeyen yöneticilerin bu isteklere yanıt veremez hale gelmesi sonucunda büyük bir ekonomik kriz yaşıyor ve bu durumdan kurtulmak için kısa vadede bunu çözebilmesinin mümkün olamayacak olduğu belirtiliyor.

Ülkede kaldığı süre boyunca çok fazla eğlendiği açıkça görülüyor ki, Tim Draper’ın La Bitcoineta minibüsünde güzel bir sürüşün keyfini çıkardığı ve karaoke yapıyormuş olduğu bildirildi. Muhabirler, Arjantin Cumhurbaşkanı Mauricio Macri ile yaptığı görüşmeyi sormak için onu yakaladığında, Macri’ye yaptığı öneri hakkında aşağıdaki ifadeyi verdi:

Bitcoin’i ulusal bir para birimi yapmasını ve 5G’yi getirmesini ve piyasanın bunu bulmasını ve onun için tüm yolları ve diğer her şeyi inşa etmesini önerdim. Görüşme verimli bir görüşme oldu ve kendisine bu görüşme süresince kripto para birimleri hakkında bazı bilgiler verdim.

Ülkenin yönetilmesinde yöneticiler artık kripto para birimlerinin nasıl faydaları olabileceğini düşünüyor ve bu konuda yeni bir takım adımlar atmak için çalışıyor.

Çünkü yapacaklar, çünkü eğer varsa, herkes buraya gelecek, Bitcoin ve 5G’ye gitmeye karar vermişler ise bundan sonra daha iyi bir Arjantin görmek mümkün olabilir.

Arjantin’in enflasyon tarihinin vurguladığı bir finansal krizle mücadele ettiği göz önüne alındığında, Tim Draper, Bitcoin’in ülkenin ekonomik sıkıntılarıyla başa çıkmak için en iyi çözüm olduğunu düşünüyor.

Draper’ın Arjantin’deki Bitcoin konusundaki iyimserliği, Maduro’nun Venezuela’nın ekonomisini kurtarmak için Petro’yu tanıtmakla ilgilenme şeklini belirsiz bir şekilde hatırlatıyor olsa da, bu çabaların sonuçlarının şüpheli olması muhtemel. Ülkelerin sadece kripto para birimleri ile kurtarılması pek mümkün görünmüyor ve daha önce Rusya’da bu konuda bazı ülkelere kripto paraları önermiş sonrasında ise bu önerisini geri çeken açıklamalar yapmıştı. Kripto paraları diğer ülke ekonomilerinde test etmek için stratejik adımlar oynayan Rusya Federasyonu’nun Venezuela’da yaşananlar ve İran’ın Rusya’ya uyarısı sonrasında kripto para açıklamalarından bu 2 ülkede vazgeçmişti. 

Venezuela’nın kurtarılamaması ve siyasiler tarafından kripto paraların bir ekonomik model olmaması gerektiğine dair son uyarılar neticesinde kripto para birimlerinin Arjantin’i kurtarması mümkün olmayacak ve ülkede kripto para birimlerinin enflasyon sorunlarını çözmesi beklenmiyor.

Tim Draper’e göre bu hamle ile birlikte kripto paralar ile ülke ekonomisinin kurtarılması mümkün ve bunu yaparken Arjantin’de enflasyon sorunu, ekonomik sorunlar son bulabilir. Bununla ilgili yapılacak çalışmaların ne zaman sonuçlanacak olduğunu ise Arjantin yönetiminin kararı sonrasında anlamak mümkün olacak.

Arjantin, her zaman kripto paraların benimsenmesine yönelik politikaları olan bir ülke ve Draper, bunun daha sorunsuz bir şekilde benimsenmesine devam edeceğine gerçekten umut veriyor.

Bana basit geliyor çünkü yaptığınız tek şey ademi merkeziyetçilik hareketiyle yeni bir model uyguluyor olmanız. Ve bu hareketin gerçekten önemli olduğu ortaya çıkıyor ve tüm coğrafi sınırlar düşecek ve biz büyük bir dünya olacağız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu