Kripto HaberleriHaberlerArjantin'de Ekonomik Kriz: Bitcoin Güvenilir Görülmeye Başladı

Arjantin’de Ekonomik Kriz: Bitcoin Güvenilir Görülmeye Başladı

Takip et

Arjantin fiat para birimi ve ekonomisi sürekli değer kaybeden ülkeler arasına girdi. Dünyanın en kötü ekonomik sorunlarından birisini 2019 yılında yaşamaya başlayan Arjantin ekonomisi bugünlerde borçlarını ertelemeye karar verdi ve faizler rekor seviyede düştü. Ülkede faizler düşerken para biriminin değeri de düştü. Bitcoin ise bugünlerde ülkede güvenilir bir liman olarak görülmeye başladı ki birçok insanın kripto para yatırımcısı olmaya başlamasının çok yakında gerçekleşebileceği ortaya atılan bilgiler arasında. Bitcoin alanların güvenilir bir liman ve el konulması mümkün olmayan bir para olarak görüldüğü, Arjantin merkezli kripto para borsaları yerine farklı yabancı kripto para borsalarının Arjantin halkı ve kripto para sahibi yatırımcıları tarafından tercih edildiği ifade edildi.

Arjantin ekonomisi çıkmaza girdi

IMF’ye gitmesi mümkün olan Arjantin’in buradan da borç alabilmesinin mümkün olmayabileceği değerlendiriliyor. Ülkede sağlık hizmeti aksamaya başlarken, ilaç, gıda, tarım ürünlerinin tedariği ve ithal ürünlerde ciddi bir stok krizi yaşandığı belirtildi. Ülke IMF’den veya başka ülkelerden borç alamazsa daha büyük bir krize doğru sürüklenebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları