Haberler

Arnavutluk kripto para yasaları üzerinde çalışıyor

Arnavutluk’un yakın zamanda kripto para yasaları üzerinde çalışmalara başlayacak olduğu iddia edildi. Arnavutluk’ta yerel kripto para kaynaklarına göre ülkede kripto paralar ile ilgili olarak yapılan araştırmalar ve gelecekte neler olacak olduğunun bilinmemesinden dolayı kripto para araştırmaları yapılacak olduğu, bu araştırmalar sonucunda ise önlemler alınarak yasal olarak birtakım gerekli görülen önlemlerin alınacak olduğu iddia edildi.

Her ne kadar şu an dek Arnavutluk hükümeti üst yönetimi tarafından doğrulanmamış olsa da ülkede yasal olarak olarak çıkarılacak olan kripto para yasaları sayesinde vatandaşların gasp ve benzeri kripto para olayları ile karşı karşıya kalmaları engellenecek ve bu sayede gerekli olan tüm kripto para adımları tek tek atılmaya başlanacak.

Arnavutluk’ta henüz yasal değil

Kripto paralar henüz yasalar ile ilgili kararlar belli olana kadar yasal değil. Bunun nedeni ise ülkede kripto paralar konusundaki yasaların henüz bilinmiyor olması ve gelecek dönemde alınacak olan kripto para yasaları sayesinde ortaya çıkması beklentisinin olması.

  • Arnavutluk kripto para basınında bu iddialar kesin olarak belirtilirken hükümet kanadı henüz bir açıklama yapmadı.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu