Ana SayfaBitcoinArthur Hayes Açıkladı: "Bu Olursa Bitcoin (BTC) Yükselişe Geçer!"

Arthur Hayes Açıkladı: “Bu Olursa Bitcoin (BTC) Yükselişe Geçer!”

Takip et

BitMex Bitcoin ve kripto para borsasının kurucusu ve tanınmış girişimci Arthur Hayes, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki zorlu makroekonomik durumun ortasında yeni düşüncelerini ve beklentilerini paylaştı.

Hayes’e göre, piyasa katılımcıları Japon yeni ve Euro kurlarını yakından takip etmelidir.

Euro’nun düşmesi, Avrupalı şirketlerin ve tüketicilerin ithal ettikleri mal ve hizmetler için daha fazla ödeme yapacakları anlamına geliyor. Bunların başında da enerji geliyor. Aynı şey Japon yeni için de geçerli.

Arthur Hayes, FED ve Bitcoin İçin Kritik Seviyeleri Verdi

Kripto para uzmanı, doların bu para birimleri karşısında güçlenmeye devam etmesi halinde FED’in müdahaleye başvurabileceğini söyledi.

Hayes, 1 dolar için 1.5 yen ve daha fazlası ile 1 dolar için 90 Euro sent veya daha azı seviyesini kilit noktalar olarak işaretledi.

Hayes’e göre FED’in müdahale seçeneklerinden biri de para basmak olabilir.

Hayes’e göre ABD’de rekor seviyedeki enflasyonu düşürmek, kaçınılmaz resesyonu hafifletmek ve nihayetinde ekonomiyi kurtarmak için düzenleyici kurumun bu para politikasına geri dönmesi gerekecek.

İlgili Haber
Binance CEO'su CZ, ABD Enflasyonunu Değerlendirdi: "Yüzde 500 Olmalıydı!"

Hayes, ABD’de para basımının yeniden artması durumunda Bitcoin için fiyat artışı anlamına gelebileceğini iddia etti.

Ancak bunun kesinlikle gerçekleşip gerçekleşmeyeceği sorusuna henüz bir yanıt yok. Arthur Hayes’e göre durum değişken ve daha fazla gözlem gerektiriyor.

FED, ABD’de yükselen enflasyon nedeniyle son zamanların en büyük faiz artırımlarından birine gitmişti. Bir sonraki faiz artımında da FED’in 100 baz puanlık bile bir artış yapabileceği konuşuluyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Abd biz mi faiz artırırken para bassın 🤣 Orası kafasına göre iş yapamıyor öyle.Çok fazla umut bağlamaya gerek yok.Her kısa ralli bile artık tepe olacak.Yarılanmaya kadar çok düşünmeye gerek yok.Şuan kademeli alım dönemi.Abd faizleri var o bitecek faiz tepesinde doları bankalara toplayacak sonra yavaş yavaş faiz düşürüp piyasaya sokacak.Bu 5 10 aylık bir süreç değil.Keza kore filanda artık faiz artımına gitti diğer devletler de gidiyor.Avrupaya da faiz konusunda sıra gelecek abd den sonra.Ben yalan yok 2024 rallisinde çok fazla sıçrama yapacamızı düşünmüyorum.Ralli ama unut artık 100 x leri 1000 x leri yok öyle bir şey.Şirket hisseleri yerin dibine girdi bütün ülkelerde.Keza bizim ülkede seçim olsa yönetim değişse btc gibi ralli yapacak ülkelerden biriyiz.Çünkü piyasadan hemen para çekimi başlayacaktır bundan eminim.En kötü 5 x yapar Türkiye ki real yatırım.Keza şirketler dolar bazında çökmüş durumda.En kötü 4 ile 15 x leri var hemde büyük şirketler.Yani parası olan artık real yatırımlara girecektir bu 5 yılda. Kripto da artacaktır illa ki ancak toplam piyasa değerinde rekor bu sefer gelmeyecek.Benim düşüncem budur yatırım tavsiyesi değil yaşayıp görelim.

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları