Ana SayfaBorsaBinance CEO'su CZ, ABD Enflasyonunu Değerlendirdi: "Yüzde 500 Olmalıydı!"

Binance CEO’su CZ, ABD Enflasyonunu Değerlendirdi: “Yüzde 500 Olmalıydı!”

Takip et

Tüm piyasa ABD’den gelen son enflasyon verileri karşısında endişe duyarken, Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao bunun hala bir şekilde “mucizevi bir düzeyde düşük” olduğunu düşünüyor.

ABD tüketici fiyat endeksi Haziran ayında bir yıl öncesine göre %9.1 artarak analistlerin tahmininden daha fazla artış gösterdi.

İlgili Haber
ABD'de Enflasyon Verisi Açıklandı: İşte Bitcoin'in İlk Tepkisi!

Bitcoin, ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu’nun enflasyon verilerini bildirmesinden dakikalar sonra kısa süreliğine 19.000’in altına düştü. Nasdaq, Dow Jones ve S&P 500 de yüksek enflasyon rakamlarının etkisiyle geriledi.

Binance CEO’su: “Dolaşımdaki Dolar Arzının Yüzde 80’i Son İki Yılda Basıldı, Enflasyon Yüzde 500 Olmalıydı”

Enflasyon verilerini yorumlayan Binance CEO’su Changpeng Zhao, dolaşımdaki USD’nin %80’inin son 2 yılda basıldığını yazdı.

Bu bağlamda, %9.1’lik enflasyonun “mucizevi bir şekilde düşük” olduğunu iddia eden CZ, ABD Çalışma Bakanlığı’nın nasıl bu kadar düşük bir rakam gösterebildiğini sorguladı.

CZ, %80 USD’nin yeni olduğunu yani orijinal arzın 5 kat arttığı düşünüldüğünde %500 enflasyon görmemiz gerektiğini de sözlerine ekledi.

CZ’ye göre, enflasyon yalnızca belirli bir süre içinde para arzındaki artış temelinde hesaplanmalı. Twitter kullanıcıları ise, dünyanın en büyük kripto borsasının CEO’sunu düzeltmek için hızlı davrandı.

Kullanıcılar enflasyon ölçümünün aynı zamanda parasal hız, farklı arz ve talep faktörlerinin yanı sıra para arzının söz konusu süre zarfında nerede kaldığını da dikkate aldığını belirtti.

Aralarında Michael Saylor, Cameron ve Tyler Winklevoss’un da bulunduğu bir dizi önemli kripto ünlüsü, yüksek enflasyonun Bitcoin ve kripto paraların benimsenmesi yönündeki durumu daha da güçlendirdiğini iddia etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları