coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiArthur Hayes Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Konuştu: "ABD Kriptoları Bu Yüzden...

Arthur Hayes Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Konuştu: “ABD Kriptoları Bu Yüzden Sevmiyor!”

BitMEX kurucusu Arthur Hayes, geleneksel finans sisteminin sorunlarına parmak basarak çözüm için kriptoyu işaret etti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Türev ürünler üzerinde işlem yapan tüccarlarının yoğun olarak kullandığı borsa BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, kripto basınına dikkat çekici bir röportaj verdi.

Güncel ekonomik gelişmeler ve gelecek hakkındaki tahminleriyle ilgili konuşan kripto fenomeni, paranın devaülasyonu sonucunda insanların servetlerinin eridiğini belirtti. Hayes’e göre kamu borcu yüksek olan hükümetlerin iflas etmemesi için para basmaktan başka çaresi bulunmuyor.

BitMEX kurucusu, servet kaybından kurtulmanın yolunu “geleneksel finans sisteminin dışına çıkmak” ile açıkladı.

“Arzı sınırlı ve bir hükümete bağlı olmayan kripto para birimleri servetlerimizi koruyabilir.”

Amerikan Hükümeti Kriptoyu Bunun Yüzünden Engelliyor!

İddialı sözlerine devam eden BitMEX kurucusu Arthur Hayes, Amerikan hükümetinin kripto üzerindeki baskısını sistem ile bağdaştırdı. Kripto fenomenine göre hükümet vatandaşların dijital varlık aracılığıyla geleneksel sistemin dışına çıkmasını istemiyor.

“Sermayemizin geleneksel finans sistemi içerisinde kalarak %20, %30 hatta %50 erimesini istiyorlar. Başka türlü kamu borcunu ödeme şansları yok.”

Aralık 2022 resmi verisine göre ABD’nin kamu borcu 31 trilyon doları aştı. Hükümetin geliri ise 4,9 trilyon dolar olarak gerçekleşti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları