Haberler

ASIC: Bazı Önlemleri DERHAL Almamız Gerekmekte

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC) temsilci üyesi John Price, kripto paralar ile ilgili kendi ülkelerinde yaşayan insanları korumak adına kendilerinin büyük görevleri olduğunu ifade ederek, asla ama asla kripto paralar ile ilgili yaşanan boşluğun es geçilemeyecek olduğunu ifade etti.

Kripto para dünyasında son yaşanan gelişmeler ve dolandırıcılık vakalarının ciddi oranda artmış olması, internet üzerinden özellikle yaşlı ve orta yaşlı kullanıcılar ile bilgisiz genç kullanıcıların kripto paralar adı altında dolandırılması hükümetleri de beraberinde yeni önlemler almaya zorluyor. Bazı hükümetler şimdiden yeni yasalar üzerinde aktif olarak çalışmalar düzenlerken, yakın zamanda Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC) temsilci üyesi John Price’a göre Avustralya’da da önlemler alınacak ve alınan bu önlemler tüketicileri korumaya yönelik olarak alınmış önlemler olarak devreye sokulacak.

Avustralya Hükümeti Demokrasiye Önemi İle Tanınıyor

Dünyanın en zengin ülkeleri sıralamasında ilk 20 sırada yerini alan Avustralya’nın hükümet olarak insan hakları, demokrasi, ekonomik özgürlükler konusunda aldığı olumlu kararlar ile tanınmasından dolayı yasaklarla engellemekten ziyade uyarılar ve önlemler ile vatandaşlarını koruduğu bilinmekte.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu