Bitcoin

Asya Ülkeleri Liderliği Kapamayacak

Asya ülkelerinin kripto paralar konusunda lider olmasının önünde en büyük engel Malta ve ABD iken, yatırımcıların ABD ve Malta’da artmaya devam ettiği, Asya ülkelerinde ise hükümetlerin fazlası ile yasalar ve kripto para engelleri üzerinde uğraşmasından dolayı mevcut büyük yatırımcıları diğer ülkelere kaçırdığı iddia ediliyor. Yatırımcıların Asya ülkelerinin hükümet ve yerel yönetimlerinden endişe ettikleri, güvenilir liman olarak görülen ABD ve Malta benzeri ülkelerde ise kripto para yatırımlarını bu ülkelere ait borsalara yaptıkları belirtildi.

Birçok yatırımcının İran, Irak ve benzeri ülkelerde bulunan kripto para borsalarına yatırım yapmak yerine yabancı borsaları tercih ettikleri ve bunun arkasında yatan sebebin güvenlik ve gizlilik olduğu belirtildi.

Yatırımcılar Gizliliğin Yolunu Çok İyi Biliyor

Binlerce yatırımcı gizlilik konusunda kendisini garantiye almak için yabancı kripto para borsalarına kendi ülkesinden aktarım yapmadan yatırım yapıyor. Bu konunun tam detaylı açılması yasal bazı sorunlara sebep olabilecek olduğundan dolayı birçok ülkede ve birçok kaynakta bu yapılan işlemler ile ilgili hiçbir adım ve kılavuz bulunmuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu