Kripto HaberleriBitcoinAsya Ülkeleri Liderliği Kapamayacak

Asya Ülkeleri Liderliği Kapamayacak

Takip et

Asya ülkelerinin kripto paralar konusunda lider olmasının önünde en büyük engel Malta ve ABD iken, yatırımcıların ABD ve Malta’da artmaya devam ettiği, Asya ülkelerinde ise hükümetlerin fazlası ile yasalar ve kripto para engelleri üzerinde uğraşmasından dolayı mevcut büyük yatırımcıları diğer ülkelere kaçırdığı iddia ediliyor. Yatırımcıların Asya ülkelerinin hükümet ve yerel yönetimlerinden endişe ettikleri, güvenilir liman olarak görülen ABD ve Malta benzeri ülkelerde ise kripto para yatırımlarını bu ülkelere ait borsalara yaptıkları belirtildi.

Birçok yatırımcının İran, Irak ve benzeri ülkelerde bulunan kripto para borsalarına yatırım yapmak yerine yabancı borsaları tercih ettikleri ve bunun arkasında yatan sebebin güvenlik ve gizlilik olduğu belirtildi.

Yatırımcılar Gizliliğin Yolunu Çok İyi Biliyor

Binlerce yatırımcı gizlilik konusunda kendisini garantiye almak için yabancı kripto para borsalarına kendi ülkesinden aktarım yapmadan yatırım yapıyor. Bu konunun tam detaylı açılması yasal bazı sorunlara sebep olabilecek olduğundan dolayı birçok ülkede ve birçok kaynakta bu yapılan işlemler ile ilgili hiçbir adım ve kılavuz bulunmuyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları