binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerAsya Ülkelerinin Kripto Para Hamleleri Devam Ediyor! Bankalarla İşbirliğine Gidiliyor!

Asya Ülkelerinin Kripto Para Hamleleri Devam Ediyor! Bankalarla İşbirliğine Gidiliyor!

Asya'nın yükselen yıldızı Singapur'un merkez bankası ve polisi, bankaların kripto para hizmet sağlayıcılar için inceleme yapmalarına yardım edecek.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Singapur merkez bankası ve polisi, bankaların her tür kripto para hizmet sağlayıcılar için hesap açarken inceleme yapmalarına yardımcı oluyor.

Singapur, Kripto Para Müşterilerinin İncelenmesi Konusunda Bankalar İçin Yeni Rehberlik Planlıyor

Proje yaklaşık altı aydır devam ediyor ve durum tespiti ve risk yönetimi gibi alanlarda en iyi uygulamaları özetleyen bir endüstri raporunun önümüzdeki iki ay içinde yayınlanabileceği belirtiliyor.

Varlıkların ödemeleri, ticareti ve transferleri konusunda hizmet veren firmalara odaklanan bu girişim kapsamında stabilcoin, değiştirilebilir olmayan tokenler ve devredilebilir oyun veya akış kredilerinin de kapsanacağı öğrenildi.

Singapur Para Otoritesi, ülkede faaliyet gösteren bankaların kripto para birimleri veya diğer dijital varlık türlerini işleyen firmalarla iş yapmasını engelleyen herhangi bir kural olmadığını söyledi.

İlgili Haber  SEC Başkanı Gary Gensler'dan Kripto Para Açıklaması: Yeni Yasalara İhtiyaç Yok!

Singapur Para Otoritesi proje hakkında yorum yapmadan, “Diğer mevcut veya potansiyel müşterilerde olduğu gibi, bankaların da bu müşterilerin oluşturduğu risklerii anlamak ve yönetmek için müşteri durum tespiti önlemleri almaları gerekmektedir” dedi.

“Bankalar bir müşteriyle bankacılık ilişkisi başlatıp başlatmama ya da devam ettirip ettirmeme kararını, ticari kaygılar ve iş riski toleransı arasında denge kurarak kendileri verirler.”

Yine de, ülkedeki bazı firmalar daha önce banka hesabı açmakta zorluklarla karşılaşmıştı, çünkü yerel kredi verenler potansiyel yasadışı akışlar ve diğer suç faaliyetlerinden endişe duyuyorlardı.

Singapur, Terraform Labs ve kripto hedge fonu Three Arrows Capital gibi ülke merkezli firmalardan kripto skandallarından payına düşeni aldı.

Singapur, sektör için bir lisanslama rejimi kuran ve bireysel yatırımcılar tarafından kripto ticareti konusunda daha fazla kısıtlama öneren büyük ülkeler arasında yer alıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail